Õpetatud Eesti Selts valis uue esimehe

Õpetatud Eesti Seltsi (ÕES) aastakoosolekul 29. jaanuaril 2014 valiti seltsi uueks esimeheks TÜ õigusajaloo professor Marju Luts-Sootak ning nimetati uued auliikmed.

Juhatuse ettepanekul valis üldkoosolek ÕESi auliikmeteks dr. hist. Toomas Karjahärmi ja dr. theol, prof. emer. Kalle Kasemaa. Uued auliikmed on silmapaistvad teadlased, kes on oma tegevusega ÕESi panustanud ja organisatsiooni edendanud.

Aastakoosoleku  järel esitleti Õpetatud Eesti Seltsi 2012. aastaraamatut, mis sisaldab teadusartikleid kirjandusteadusest Toomemäe kujunemislooni, meditsiini- haridus- ja õigusajaloost eesti ajalooni.

Õpetatud Eesti Selts on Tartu ülikooli juures tegutsev mittetulundusühing, mille eesmärk on edendada teadmisi eesti rahva minevikust ja olevikust, keelest ja kirjandusest ning eestlaste asustatud maast.

Õpetatud Eesti Seltsi praeguses tegevuses on esikohal korraliste ettekandekoosolekute ja suuremate teaduslike ürituste organiseerimine, teadusliku aastaraamatu publitseerimine ning osalemine monograafiate ja koguteoste väljaandmises.

Rohkem infot seltsi tegevuse kohta leiab Seltsi kodulehelt.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja