Orientalistid mälestavad Haljand Udamit konverentsiga

Laupäeval, 19. märtsil toimub Tartu Ülikoolis XXIII orientalistikapäev, mille raames mälestatakse konverentsiga Eesti tuntuimat islamiuurijat Haljand Udamit tema75. sünniaastapäeval.

Haljand Udam (1936 - 2005) oli arabist, iranist, isalmiuurija, tõlkija, esseist ja entsüklopedistning Koraani eestikeelse esmatõlke autor. [[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"38830","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]

Eesti Akadeemiline Orientaalselts koos TÜ orientalistikakeskusega tähistab Haljand Udami sünniaastapäeva traditsiooniliste iga-aastaste orientalistikapäevade sarjas toimuva mälestuskonverentsiga, kus käsitletakse Haljand Udami loomingulist pärandit ning tema uurimisvaldkondadega seotud kultuuri- ja ajaloo aktuaalseid probleeme.

Konverentsi kava

Tarmo Kulmar – Haljand Udami tähtsusest ja tähendusest
Artur Laast – Haljand Udami kujunemine traditsiooniliseks orientalistiks
Elo Süld – Koraani tõlkimise ajalugu. Eestikeelne Koraan
Peeter Raudsik – Modernne araabia keel kui ühisnimetaja

Vaheaeg

Siim Lill – René Guénon ja Ananda K. Coomaraswamy
Laur Järv – Kas Aristotelese syllogismos ja Dharmakīrti anumāna on samaväärsed?
Vladimir Sazonov – Sassaniidide impeeriumi välispoliitikast III saj. pKr
Andres Herkel – Rahvusliku ärkamise fenomenist Idamaal: Aserbaidžaan XIX sajandi lõpus ja XX sajandi algul

Vaheaeg

Ülle Udam – Kilde Haljand Udami loomingust

Konverents toimub 19. märtsil algusega kell 11.15 TÜ nõukogu saalis (Ülikooli 18, II korrus).

Lisainfo: Märt Läänemets, EAO teadussekretär, tel 551 8847, mart_laanemets@yahoo.com

Anneli Miljan
TÜ pressiesindaja