Orientalistikaseminaride sari alustab filmiõhtuga

Tartu ülikooli orientalistikaseminaride sari alustab kolmapäeval, 13. veebruaril kell 18.15 Philosophicumis (Jakobi 2-438) filmiõhtuga "100 aastat Tiibeti iseseisvusdeklaratsioonist".

Kevadsremestri esimene orientalistikaseminar märgib 100 aasta möödumist päevast, mil XIII dalai-laama välja antud proklamatsioon kuulutas Tiibeti priiks seostest langenud Hiina Qingi impeeriumiga.

Sissejuhatuseks annab Laur Järv ülevaate Tiibeti iseseisvusperioodi (1913-1951) ajaloolisest kontekstist ning arutleb selle tähendust tiibetlaste ja Hiina Rahvavabariigi ajalookäsitluse seisukohalt. Järgneb dokumentaalfilm "The Lost World of Tibet" (BBC 2007, 60 min, inglise keeles), mis heidab pilgu 1930-1950-ndate aastate Tiibeti oludesse kasutades unikaalseid taastatud ajaloolisi dokumentaalkaadreid.

TÜ orientalistikakeskuse kureeritud orientalistikaseminari eesmärk on pakkuda üliõpilastele ja kõikidele teistele akadeemilistele huvilistele süvendatud sissevaadet Aasia mõtte-, usundi-, kultuuri- ja ajaloo valdkondadesse ning anda võimalus individuaalseks uurimistööks.

Seminarides toimuva ning laiemalt üldse Tartus aset leidvate Aasia-teemaliste sündmuste kajastamiseks on loodud infolist, millega on samuti oodatud ühinema kõik huvilised.

Möödunud sügisel alustanud seminarides on kaasa löönud ja ettekandeid pidanud religiooniuuringute, filosoofia, semiootika, psühholoogia, ajaloo jt erialade tudengid.

Lisainfo: Märt Läänemets, orientalistikaseminari juhataja, TÜ orientalistkakeskuse vanemteadur, tel: 7375589, 5518847, e-mail: mart_laanemets@yahoo.com.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja