Pihkva uue ülikooli juhid külastavad Tartu Ülikooli

3. ja 4. oktoobril viibivad Tartus ja Narvas Pihkva asekuberner Veera Jemeljanova ning oktoobri lõpus tööd alustava Pihkva riikliku ülikooli juhid. Visiidi eesmärk on tugevdada koostöösidemeid ja tutvuda TÜ kogemusega ülikooli juhtimissüsteemi edendamisel.

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"38042","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]Pihkva delegatsioon eesotsas asekuberner Veera Jemeljanova ja rektor Juri Demjanenkoga kohtub esmaspäeval, 3. oktoobril kell 11 Tartu Ülikooli rektor Alar Karisega ning seejärel Riigikogu kultuurikomisjoni esimehe Urmas Klaasiga. 4. oktoobril arutatakse edasise koostöö küsimusi Narvas ning tutvutakse Narva kolledži uue hoone ehitusega.

Pihkva kolleegidega on ülikooli poolt kõige tihedam koostöö olnud just Narva kolledžil. Enam tähelepanu pööratud lühiajalisele üliõpilasvahetusele ja ühisele õppekavaarendusele, samuti on Pihkva kolleegidele tutvustatud Bologna deklaratsiooni põhimõtteid.

TÜ Narva kolledži direktori Katri Raigi sõnul on Pihkva huvitav nii regionaalse koostöö võtmes kui ka sel põhjusel, et ligi pooled Eesti venekeelsete koolide õpetajad on saanud oma ettevalmistuse väljaspool Eestit, põhiliselt Pihkvas ja Peterburis. "Oma lähinaabrit tuleb tunda: Pihkva ülikool on Eestile lähim Vene ülikool," rõhutas Raik.

Seoses uue ülikooli loomisega soovib oktoobri lõpus tööd alustav Pihkva riiklik ülikool oma koostöösidemeid Eestis laiendada. 2010. aasta lõpus võttis Vene peaminister Vladimir Putin vastu otsuse Pihkva riikliku ülikooli asutamise kohta. Üheks ülikooliks ühinevad senine Pihkva pedagoogiline ülikool ning Pihkva polütehniline ülikool, nendega liituvad kolm kolledžit Pihkvas ja Velikije Lukis.

Vene kõrgharidusreform on suunatud kõrghariduse kvaliteedi edendamisele Venemaal ning Bologna deklaratsiooni põhimõtete tõhusamale rakendamisele. Reformi eesmärk on luua Vene Föderatsioonis süsteem 50 riiklikust ülikoolist ning 150 riiklikust instituudist.

Lisainfo: Sirje Üprus, TÜ rahvusvahelise koostöö juht, tel 737 5615, 509 7117; Katri Raik, TÜ Narva kolledži direktor, tel 515 3394

Anneli Miljan
Tartu Ülikooli pressiesindaja