PLAYTECH TOETAB TÜ IT-MAGISTRANTE

Sel aastal jagatakse välja kaks 20 000 krooni suurust stipendiumi ning alates järgmisest aastast neli sama suurt stipendiumi.

Stipendiumi loomisega kinnitab Playtech Estonia oma tõsist eesmärki olla tegija mitte ainult täna, vaid ka tulevikus. "Tänased üliõpilased on homme tööjõuturul ja mida parem on nende ettevalmistus, seda suurema panuse eriala arengusse saavad nad tulevikus anda," põhjendas stipendiumi määramist Playtech Estonia tegevjuht Rein Lemberpuu. "Infotehnoloogia ja informaatika on erialad, kus areng on väga kiire, see seab üha suuremad nõudmised ka valdkonnas töötavatele inimestele. Playtechi otsus toetada stipendiumitega magistriõppes jätkajaid on ettevõtte jaoks kindel investeering tulevikku."

TÜ arvutiteaduse instituudi juhataja Tiit Roosmaa sõnul on Playtechi stipendiumi tekitamine oluline signaal sellest, et IT-firmad on asunud toetama kvaliteetset spetsialistikoolitust. "Sealjuures on väga tervitatav, et stipendium otsustati määrata just magistrandidele.
Loodetavasti pakub see lisamotivatsiooni kõigile tublidele informaatika ja infotehnoloogia erialade üliõpilastele, kes peale bakalaureusekraadi omandamist peavad valikuid tegema," ütles Roosmaa.

Illari Lään
TÜ avalikkussuhete juht