Põhiseaduse 20. aastapäevale pühendatud Eesti õigusteadlaste päevadel osaleb ligi 700 juristi

4.–5.oktoobril Tartusse koguneva Eesti juristkonna suurfoorumil „Põhiseadus 20. Õiguspraktika pragmatismist põhiseaduslikkuseni“ otsitakse vastuseid küsimustele, kui palju on õiguspraktikas tänapäeval kohta "vanamoodsatele" põhiseaduslikkuse argumentidele.

Eesti õigusteadlaste päevad algavad Eesti Vabariigi Riigikohtu esimehe Märt Raski ettekandega Vanemuise Kontserdimajas. Kahepäevasel Eesti juristkonna tippüritusel peetakse üle 40 ettekande avaliku õiguse, eraõiguse ja karistusõiguse sektsioonides.

Lisaks arutletakse teemadel kas majanduslik otstarbekus ühelt ja massimeedia pealesurutav populistlik lihtsustatus teiselt poolt on muutnud riigi ja inimese suhet niivõrd, et vajame põhimõtteliselt uusi alustalasid; kas ja kuivõrd vajame kohtueelse uurimise ja kohtumenetluse ökonoomiat põhiõiguste kaitstuse arvelt, euromajanduse päästmist rahvusriikluse ja eelarvelise iseseisvuse arvelt, sotsiaalset turvalisust ettevõtlusvabaduse ja vaba eneseteostuse arvelt.

Õigusteadlaste päevadeks ilmub rahvusvahelise eelretsenseeritava ajakirja Juridica International tänavune väljaanne – 20 Years of the Estonian Constitution. Kirjastus Juura esitleb äsjailmunud trükiseid: „Kriminaalmenetluse seadustik. Kommenteeritud väljaanne“ ja  „Põhiõigustest kriminaalmenetluses“. Dorpati Konverentsikeskuses avatakse prof Ilmar Rebase 100. ja dots Jüri Jegorovi 90. sünniaastale pühendatud näitus. Õigusteaduskonna ajakirja Juridica e-lugeri versiooni tutvustab Krisostomus.

Päevade sujuvaks korraldamiseks on andnud panuse Eesti Juristide Liit, Eesti Akadeemiline Õigusteaduse Selts, Justiitsministeerium, Riigikohus, Tartu Ülikooli õigusteaduskond, sihtasutus Iuridicum, Eesti Advokatuur, Õiguskantsler, Notarite Koda, Kohtutäiturite ja Pankrotihaldurite Koda ja TTÜ õiguse instituut.

Lisainfo on kättesaadav kodulehelt  http://www.iuridicum.ee

Ettekannete veebiülekandeid saab jälgida aadressil http://www.uttv.ee

Lisainfo:

Priidu Pärna, Eesti Juristide Liidu tegevpresident, tel 50 65 416
Eerik Kergandberg, Eesti Akadeemilise Õigusteaduse Seltsi esimees, Tartu Ülikooli õigusteaduskonna külalisprofessor, tel 53 457 088

Korraldusküsimused: Peep Pruks,  tel 51 05 511

Eva Maria Põldmäe