Põnev koolivaheaeg Tartu Ülikooli muuseumides

Tartu Ülikooli muuseumid pakuvad erinevates vanustes koolilastele mitmesuguseid põnevaid tegevusi koolivaheajaks.

TÜ loodusmuuseumis toimub 21. märtsil algusega kell 12 koolivaheaja looduspäev.  Huvilistel on võimalik valida nelja erineva teema vahel: „Putukad meie ümber“ (juhendaja Aivo Tamm), „Kevadlinnud“ (juhendaja Külli Kalamees), „Imetajad ja roomajad“ (juhendaja Sergei Põlme) ning „Millised on Eesti teraviljad ja mida nendest teha saab“ (juhendaja Anne Aan). Kõik grupid algavad üheaegselt ning päev lõppeb kell 14.30. Osalemine on tasuta, kuid vajalik on eelregistreerimine aadressil loodusmuuseum@ut.ee või telefonil 737 6076. Koolivaheaja looduspäeva toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Tartu tähetornis toimub koolivaheajal 21.-23. märtsini teaduslaager „Astronoomiakool Tartu tähetornis“. Teaduslaagrisse on oodatud kõik 14-18 aastased füüsika ja astronoomiahuvilised. Osavõtt teaduslaagrist on tasuta. Lisainfo ja eelregistreerimine aadressil www.ajaloomuuseum.ut.ee/astronoomiakool/ Teaduslaagrit toetab Euroopa Sotsiaalfond teaduse populariseerimise alameetme TEEME kaudu.

Tartu Ülikooli kunstimuuseum ootab kõiki meisterdamishuvilisi. 20. märtsil kell 12-13 on pabernöörist meisterdamise töötoas lastel võimalik valmistada huvitavaid pilte ja kaarte. Kell 14-15 toimuvas kipslille maalimise töötoas saab aga iga huviline oma maitse järgi värvida ära kauni kipslille, mis hiljem ka koju kaasa antakse. 21. märtsil kell 12-14 toimuvas papitrüki töötoas saab meisterdada endale papist trükiplaadi, millelt trükkides saab igaüks töötoa lõpuks pildi. 22. märtsil kell 12-14 toimub aga Pompei papist maja meisterdamine. Papist majamudeli valmistamine nõuab rohkesti lõikamist, liimimist ja voltimist. Lõpptulemusena valmib aga uhke roomaaegne elamu koos siseõuega. Töötubades osalemiseks on vajalik eelregistreerimine aadressil kunstimuuseum@ut.ee või telefonil 737 5384. Tasu materjali eest on pabernööri, kipslille ja papitrüki töötoa puhul 2.60 eurot, papist majamudeli valmistamise töötoa puhul 4.50 eurot. Töötubade suuruseks on 15 meisterdajat.

TÜ ajaloo muuseumist stardib koolivaheajal aga muuseumimetroo, mis kestab 19.-23. märts. Muuseumimetroo raames külastatakse iga päev ühte Tartu muuseumi, osaletakse ekskursioonidel, haridusprogrammides ja muuseumitundides, ronitakse tornidesse ja käiakse keldrites, kohtutakse vanade asjade ja uute inimestega. Muuseumimetroo on suunatud õpilastele vanuses 9-12 eluaastat ning osalemine on tasuta. Eelregistreerimine toimub 14. märtsini või kuni gruppide täitumiseni aadressil virko.annus@ut.ee. Üritust toetab Tartu linn.

Ootame teid põnevat koolivaheaega veetma!

Kadri Kasterpalu
kommunikatsioonispetsialist