Populaarne TalveAkadeemia otseülekandena Eesti Maaülikooli avalehel www.emu.ee

Sel aastal juba seitsmendat korda toimuva konverentsi teema on "Linnaplaneerimine – luues säästvat elukeskkonda". TalveAkadeemia konverents on Eesti suurimaid üliõpilaste teadussuunitlusega kogunemispaiku, kus osaleb 150 keskkonnahuvilist üliõpilast, noorteadurit, teadurit jne. Sel aastal said osalejakohad täis 1 tunniga.

TalveAkadeemial võtavad Eesti linnade tuleviku teemal sõna Mart Hiob ja Jussi Jauhiainen, välisesineja Eero Paloheimo, kes tutvustab oma massiivset planeerimisprojekti – Hiinasse rajatavat ökolinna. Linnalooduse teemal jagavad mõtteid kirjanik ja mõtleja Jaan Kaplinski, loodusteadlane Marko Mägi, Rakvere endine linnaarhitekt Oliver Alver ning maastikuarhitekt Merle Karro Kalberg jpt.

TalveAkadeemia projektijuht Kadri Runnel: "Linnaruumi näol on tegu Eestis veel laiemas ringis suhteliselt teadvustamata, kuid kahtlemata väga põneva teemaga. Konverentsiprogramm on endalegi üllatuseks saanud väga esmajärguline."

Kõiki kolme konverentsipäeva on võimalik jälgida Eesti Maaülikooli avalehel www.emu.ee või mss://video.eenet.ee/live. Infot programmi, esinejate, otseülekande ja palju muu huvitava kohta leiab TalveAkadeemia kodulehelt www.talveakadeemia.ee.

Karin Volmer
pressiesindaja