Populaarteaduslike artiklite konkurss 1. maini

Tartu Ülikool kuulutab välja järjekordse populaarteaduslike artiklite konkursivooru doktorantidele. Töid saab esitada 1. maini. Parimatele auhinnad!

Artiklikonkursi esimene voor toimus mullu sügisel ning selle võitis TÜ majandusteaduskonna doktorant Andres Kuusik. Võidutöö kandis pealkirja "Riik kui pesuloputusvahend." Kokku laekus 57 tööd.

TÜ teaduse populariseerimise peaspetsialisti Aitel Käpa sõnul on konkursi eesmärk anda noortele teadlastele võimalus ja motivatsioon rääkida oma erialast nii, et kõik sellest aru saaksid. "Doktoriõppesse asudes on paljud tudengid pidanud kokku puutuma murega, kuidas teha sõpradele ja tuttavatele selgeks, millega on doktorandil plaanis oma neli õpinguaastat sisustada. Konkursi sügisese vooruga suutsime näidata, et ka väga keerulisest teadustööst on võimalik lihtsalt ja arusaadavalt kirjutada," ütles Käpp.

Ka seekord ootavad paremate artiklite autoreid auhinnad. Esimese koha auhinnaks on 1000 eurot, teise koha pälvinu saab 500 eurot ja kolmanda koha omanik 250 eurot. Oodatud on kõikide ülikoolide noorteadlaste tööd. Parimad artiklid avaldatakse Tartu Ülikooli teadusportaalis Novaator.

Artikleid hindab žürii, kuhu kuuluvad nii teadusjakirjanikud kui teaduse populariseerimise ja kommunikatsioonispetsialistid.

Artiklite esitamise tähtaeg on 1. mai 2011 ning need tuleb saata aadressile novaator@ut.ee

Häid nõuandeid populaarteadusliku artikli kirjutamiseks ja täpsemad konkursil osalemise tingimused leiab aadressilt www.ut.ee/et/871169

Lisainfo: Aitel Käpp, TÜ teaduse populariseerimise peaspetsialist, tel 737 6531, e-post aitel.kapp@ut.ee

Anneli Miljan