Presidendi kirjatalgutel olid edukad Tartu Ülikooli üliõpilased

Tudengitest parimateks osutusid Tartu Ülikooli kirjanduse ja rahvaluule üliõpilane Kaisa Kulasalu ja Tartu Ülikooli ajakirjanduse ja suhtekorralduse üliõpilane Siret Schutting. Kolmanda koha pälvis Aberdeeni Ülikooli politoloogia ja rahvusvaheliste suhete üliõpilane Karoliina Raudsepp.

"Kirjatalgud, millele täna joone alla tõmbame, on teie ühine panus ja eeskuju kõigile neile, kes kogunevad 1. mail mõttetalgutele," ütles president Ilves auhindade jagamisel.

Riigipea kuulutas kirjatalgud "Mida mina saan teha Eesti jaoks?" välja tänavu 27. veebruaril Tartus, Eesti Kirjandusmuuseumis, kutsudes noori loovalt mõtisklema Eesti ees avanevate uute võimaluste üle ja pakkuma omalt poolt välja lahendusi, kuidas Eestit kriisist välja aidata.

"Kriisist saame välja vaid ühiselt," ütles president toona. "Ühine tegutsemine eeldab iga kodaniku panust. Kirjatalgute eesmärk on panna inimesi mõtlema sellele, mida igaüks saab teha Eesti heaks. Kuhu tuleks rohkem panustada? Kuidas pöörata ülemaailmne majanduskriis Eesti kasuks? Millised on meie kasutamata ressursid ja oskused? Mida on meil oma ajaloost ja eelnevatelt põlvkondadelt õppida? Kuidas rasked ajad üle elada? Mida head võiksime teistest maadest üle võtta või milles oleksime teistele eeskujuks? Mis hoiaks noori Eestis?"

Kirjatalgute korraldajaks olid Tartu Ülikooli eetikakeskus koostöös Vabariigi Presidendi Mõttekoja ja algatusega "Minu Eesti", kirjatalguid toetas Haridus- ja Teadusministeerium, kes andis auhindadeks raamatupoe kinkekaardid. Koostööd tehti ka Eesti Päevalehega ning ajakirjaga Akadeemiake. Lõppvooru pääsenute töid hindas Presidendi Mõttekoda.

Teavet kirjatalgute kohta, parimaid töid ning žürii arvamusi saab lugeda TÜ eetikakeskuse hallatavas eetikaveebis www.eetika.ee.

Karin Volmer
pressiesindaja