Presidendi teenetemärgi pälvivad mitmed Tartu ülikooliga seotud inimesed

President Toomas Hendrik Ilves allkirjastas otsuse anda Eesti Vabariigi 95. aastapäeva eel Eestile osutatud teenete tunnustamiseks 99 inimesele riiklikud autasud. Saajate hulgas on ka mitmed Tartu ülikooliga seotud inimesed.

„Eesti tänab ja tunnustab neid, kes on erinevatel elualadel ilmutanud suurt professionaalsust, leidlikkust, järjekindlust ja mitmel juhul ka vaprust,“ kirjutas riigipea otsuse eessõnas, lisades: „Nad hoolivad Eestist ja väärtustest, millele meie riik tugineb.“

"Teie pühendumus oma kutsetööle või tegevusele kodukoha hüvanguks on aidanud Eestit muuta suuremaks, paremaks, turvalisemaks. Te kõik olete teinud rohkem, kui töökohustused seda nõudnuks," rõhutas president Ilves. "Samuti tänab Eesti meie toetajaid välismaal, neid, kes mõistavad meie eesmärke ja püüdlusi ning tänu kellele oleme saanud kindlamaks ja tugevamaks."

Teiste hulgas tunnustab president Ilves nelja Tartu ülikooli professorit.

Valgetähe III klassi teenetemärgi saavad:

Majandusteadlane, Tartu ülikooli professor ja akadeemik Urmas Varblane

Bioinformaatikateadlane, Tartu ülikooli professor ja akadeemik Jaak Vilo

Eesti Punase Risti I klassi teenetemärgi saab:

Neuroloog, Tartu ülikooli arstiteaduskonna professor ja arendaja ning akadeemik Toomas Asser

Eesti Punase Risti II klassi teenetemärgi pälvib:

Nakkushaiguste arst, Tartu ülikooli professor, laste kliiniliste uuringute fondi asutaja Irja Lutsar

President Ilves annab teenetemärgid üle 23. veebruaril Kadrioru kunstimuuseumis.

Kõikide teenetemärgi saajatega on võimalik tutvuda presidendi veebilehel.

Teenetemärkide kohta saab lähemalt lugeda siit.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja