Professor esitleb menuka monograafia poolakeelset versiooni

9. aprillil esitleb Tartu ülikooli Balti poliitika professor Andres Kasekamp Varssavis Eestis 2011. aastal enim müüdud raamatute edetabeli TOP 10-sse jõudnud monograafia „Balti riikide ajalugu“ poolakeelset versiooni.

Oma teadustegevusega soovib Kasekamp tutvustada maailmale Baltimaade lähiajalugu. „Minule on põnev väljakutse esineda poola teadlaste ja tudengite ees, sest Poola ajalugu on tihedalt põiminud Baltimaade, eriti Leedu, ajalooga ning poolakate ja leedulaste vahel on tänagi teravad erimeelsused ajaloo pinnal," sõnab Kasekamp.

Andres Kasekampi „Balti riikide ajalugu” on esimene ühe autori kirjutatud üldkäsitlus Baltikumi ajaloost, mis jälgib seostatult ja võrdlevalt kõigi kolme Balti riigi ajalugu alates esimeste asukate piirkonda saabumisest, Liivimaa vallutamisest ristisõdades ja Leedu kerkimisest keskaja Euroopa üheks võimsamaks riigiks kuni piirkonna liitmiseni Venemaa keisririigiga ja uusaegse rahvusliku identiteedi tekkeni.

Uusimatele teadustöödele tuginedes pöörab Kasekamp erilist tähelepanu tormilisele 20. sajandile, mille jooksul Balti riigid saavutasid iseseisvuse, kuid pidid ka taluma nii Nõukogude Liidu kui ka Natsi-Saksamaa okupatsiooni. Raamat hõlmab ka ülevaadet sellest, kuidas Balti riigid taastasid iseseisvuse ning neist said Euroopa Liidu liikmesriigid.

Algupäraselt Inglismaal ilmunud „A History of the Baltic States“ (Palgrave Macmillan 2010) on avaldatud ka läti keeles ja peatselt on oodata soomekeelne tõlge. 9. aprillil esitleb Kasekamp monograafia poolakeelset tõlget „Historia państw bałtyckich“ Poola välispoliitika instituudis, millele järgneb samateemaline loeng Varssavi ülikoolis.

Kasekampi monograafia on pälvinud 2011. aastal Balti assamblee teaduspreemia ning „Association for the Advancement of Baltic Studies“ (USA) raamatu auhinna.

Lisainfo: Andres Kasekamp, Tartu ülikooli Balti poliitika professor, e-mail: Andres.Kasekamp@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja
Tel: +(372) 737 5683
Mob: +(372) 5815 5392