Professor Urmas Sutrop alustas tööd kirjandusmuuseumi direktorina

15 aastat Eesti keele instituuti (EKI) juhtinud Tartu ülikooli antropoloogilise ja etnolingvistika professoril Urmas Sutropil on täna, 1. juulil esimene tööpäev uues ametis - kirjandusmuuseumi juhi ametis. EKI uueks juhiks saab TÜ keelesotsioloogia teadur Tõnu Tender, kes alustab tööd 1. septembril.

Haridus- ja teadusministeeriumi teaduspoliitika komisjon tegi 10. juunil haridusminister Jürgen Ligile ettepaneku nimetada kirjandusmuuseumi uueks juhiks Urmas Sutrop ning Eesti keele instituudi etteotsa Tõnu Tender.

Tartu ülikooli filosoofiateaduskonna antropoloogilise ja etnolingvistika professorina on Urmas Sutrop töötanud 2006. aastast.

Sutropi endisel ametil jätkav Tender on töötanud 2001. aastast haridus- ja teadusministeeriumi keeleosakonnas ning eelmisest aastast ka Tartu ülikoolis keelesotsioloogia teadurina.

Allikas: ERR

Virge Tamme