Programmeeritava loogika võistlus ootab osalema

Tartu ülikool koostöös Tallinna tehnikaülikooliga kutsuvad kõiki programmeerimishuvilistest tudengeid osalema rahvusvahelisel digitaalse programmeeritava loogika võistluse „Digilent Design Contest 2013“ Eesti eelvoorus.

„Digilent Design Contest 2013“ (DDC) on kõigile tudengitele avatud rahvusvaheline digitaalse programmeeritava loogika võistlus, mis toimub alates 2006. aastast ning 2013. aastal leiab üritus esmakordselt aset Eestis.

Selle ürituse eesmärgiks on tõsta tudengite ja tehnikahuviliste teadlikkust ja anda praktilisi kogemusi digitaalse programmeeritava loogika kasutamisel prototüüpimiseks ja tööstuskõlbulike toodete ja lahenduste loomiseks. Pikemas perspektiivis on seatud eesmärgiks Eesti tööstuses, lisaks traditsiooniliste mikrokontrollerite ja -protsessorite kasutamisele, populariseerida programmeeritava loogika rakendamist tootearenduses.

Võistluse tagamõte on suurendada huvi inseneriteaduste vastu. Oluline on säilitada huvi täppisteaduste õppimise vastu, et ei kaoks Eesti konkurentsivõime teadus- ja arendusmahukate toodete ja teenuste maailmaturul. Võistluse käigus tutvustatakse noortele, kuidas oma tehnilisi teadmisi rakendada tööstuse igapäeva probleemide lahendamiseks.

„Kõik osalejad saavad võistlustöid teha kodust. Neile antakse tasuta kasutada $200 väärtuses nende enda poolt valitud riistvara,“ räägib võistluse kohaliku eelvooru korraldaja Aleksander Tõnnisson. „Lisaks saab iga meeskond endale ka mentori, kes on valitud üritust toetavate erasektori ja insenertehnilise taustaga firmade koosseisust,“ sõnab Tõnnisson.

Kodus valminud lahendused tuleb igal võistkonnal esitada 3. mail žürii ees. Osalejad, kes esitlevad oma lahendusi regionaalses finaalis, võivad kasutatud elektroonika endale jätta. Võistluse lõpuesitlustele on oodatud kõik huvilised.

Ürituse korraldajaks ja sponsoriks on Digilent Inc. Firma missiooniks on võimaldada üliõpilastele üle maailma taskukohast teaduse ja tehnika viimasele sõnale vastavat elektroonikat.

DDC osalemine on kõigile huvilistele tasuta ning registreeruda saab kuni 18. veebruarini 2013. Meeskonna maksimumsuurus on piiratud kahe inimesega. Võistlusreegleid saab lugeda DDC 2013 koduleheküljelt www.ddc2013.eu.

Võistluse Eesti vooru korraldavad koostöös Tartu ülikool ja Tallinna tehnikaülikool.

Lisainfo: Aleksander Tõnnisson, võistluse Eesti vooru korraldaja, tel: +372 5228 248, e-mail: aleksander@ddc2013.eu.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja