Proviisorid tähistavad kutseajakirjanduse juubelit

Proviisorid tähistavad 23. aprillil konverentsiga „Eesti Rohuteadlane 90“ farmatseutilise kutseajakirjanduse juubelit. Kavas on näitus ajakirja arenguloost, mitmed ettekanded ja sõnavõtud.

Tartu ülikooli farmaatsia instituudi juhataja Ain Raal rääkis, et õigupoolest on tänavu tegemist farmaatsiaajakirjanduse kolmikjuubeliga: „Möödub 95 aastat Pharmacia kui Eesti Vabariigi ühe vanima ajakirja ilmuma hakkamisest. 90 aastat tagasi lisandus sellele meie rahvuskaaslaste kuukiri Eesti Rohuteadlane, kuniks mõlemad ajakirjad 1940. aastal keelustati.“

25 aastat tagasi hakkas Eesti Rohuteadlane tänu TÜ farmaatsia instituudi õppejõududele taas ilmuma, nüüdisajal antakse seda välja nelja erialaorganisatsiooni koostööna.

Konverentsil tuleb jutuks Eesti Rohuteadlase sõjaeelne periood, tegevusaastad TÜ farmaatsia instituudis, ajakiri Eesti Apteekrite Liidu väljaandena ning tulevikuvaade.

Konverents toimub algusega kell 14 Vanemuise 46 suures auditooriumis.

Kõik huvilised on oodatud tasuta osalema.

Ain Raal, Tartu ülikooli farmaatsia instituudi juhataja
ain.raal@ut.ee