Proviisorid tähistavad rahvusvahelise konverentsiga prof Peep Veski 60. sünnipäeva

7. mail toimub Tartus Dorpati konverentsikeskuses teaduskonverents, kus käsitletakse peamiselt kvaliteetse ravimpreparaadi disainimise ja farmaatsiahariduse küsimusi.

Konverentsil leiavad käsitlemist ravimpreparaatide preformulatsiooni ja disainimise olulisemad valdkonnad – biosaadavus, bioekvivalentsus ja selle farmakoökonoomilised aspektid, raviaine füsikokeemiliste omaduste mõju ravimpreparaatide kvaliteedile ning metabolism. Juttu tuleb ka ravimpreparaatide ohutusest, kohtspetsiifilistest ravimpreparaatidest jmt.

"Kõikide nimetatud uuringute tulemused teenivad ühte eesmärki – toota optimaalselt efektiivseid, maksimaalselt ohutuid ja võimalikult usaldusväärseid ravimeid," ütles Eesti Akadeemilise Farmaatsia Seltsi aseesimees ja üks konverentsi korraldajatest Daisy Volmer.

Teise teemana vaadeldakse ettekannetes farmaatsiahariduse ja erialase kompetentsi küsimusi Euroopas. Viimastel kümnenditel on farmaatsiaeriala pidanud ümber vaatama oma tegevuse peamised eesmärgid ja suunad, muutma nii praktilist tegevust kui ka õpetamismeetodeid. Uuenduste kavandamisel farmaatsiahariduses on oluline selgitada, millises suunas on vaja liikuda, et tagada farmaatsiaeriala jätkusuutlikkus.

Konerentsil antakse prof Veskile üle Tartu Ülikooli väike medal ja Eesti Akadeemilise Farmaatsia Seltsi tunnustus.

Ettekanded peetakse inglise ning eesti keeles. Ingliskeelsete ettekannete materjalid on tõlgitud eesti keelde.

Farmaatsiakonverentsi kava.pdf

Konverentsi korraldavad Eesti Akadeemiline Farmaatsia Selts, Tartu Ülikooli farmaatsia instituut ja Ravimiamet.

Peep Veski omandas farmaatsiaalase kõrghariduse Ungaris Semmelweisi ülikoolis, kaitstes 1980. aastal Ungari Teaduste Akadeemia juures bioloogiateaduste kandidaadi kraadi farmakognoosias ja 1994. aastal Helsingi Ülikoolis doktorikraadi biofarmaatsia ja farmakokineetika alal. Tartu Ülikooli farmaatsia instituudis on prof Veski töötanud 29 aastat, nendest viimased 11 aastat farmatseutilise tehnoloogia ja biofarmaatsia professori ning farmaatsia instituudi juhatajana. Aastatel 1998-2002 oli Peep Veski Tartu Ülikooli arstiteaduskonna prodekaan.

Lisainfo:
Daisy Volmer, Tartu Ülikooli farmaatsia instituudi sotsiaalfarmaatsia vanemassistent, tel 737 5298, e-post daisy.volmer@ut.ee

Mehis Tuisk
Tartu Ülikooli pressiesindaja