Raamatukogus avati lasteraamatute illustratsioonide näitus

Laupäeval, 8. novembril kell 17.00 avati TÜ raamatukogu 2. korrusel Juhani Püttsepa lasteraamatute „Tsss... Kuula!“ ja „Liulood“ illustratsioonide näitus „Räästad räägivad ja linnud lasevad liugu“.

Kunagi, mitukümmend aastat tagasi, pärast Eesti taasiseseisvumist jalutas Juhani, sinimustvalge kampsun seljas, mööda üht Taani väikelinna tänavat. Ühtäkki astusid talle juurde jaapanlased ja kinkisid kimbu siniseid lilli, sest lillesinine sobis nende sõnul Juhani kampsunisinisega. Sealt sai alguse sõprus Jaapani lastekirjanduse edendaja Fusako Kuraharaga. Vähemasti kord aastas, jõulude ajal, on vahetatud kirju-pakke.

2013. aasta jõuludeks saatis Juhani Tõusva Päikese Maale oma vastilmunud lasteraamatu „Tsss… Kuula!“, mille pildid joonistas kunstnik Kadri Ilves. Peagi saabus vaimustav vastus Fusakolt: „Tahame teha selle raamatu piltidest Tokyos näituse!“

Juhani pakkus, et võiks näitusele välja panna ka oma siis veel poolelioleva raamatu «Liulood» pildid, mille autoriks Katrin Ehrlich. Et näitus veel tüsedam tuleks. Seegi plaan tundus Fusakole meeldivat.

Paraku asuvad Eesti ja Jaapan teine teisel pool maakera ja Tokyo näituseidee kogub veel tänini jõudu. Et aga vaim on juba valmis, otsustasid Kadri, Katrin ja Juhani teha näitusega algust Tartus, ülikooli raamatukogus.

Lisainfo: Ilona Smuškina, TÜ raamatukogu turundusjuht, tel 737 5749, 515 3387, e-post: ilona.smuskina@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja