Rahvusvaheline infotehnoloogia suvekool toob kokku IT-tudengid kogu Euroopast

Rostocki Ülikooli ja Tartu Ülikooli arvutiteaduse instituudi ühises suvekoolis õpetavad saksa professorid kahe nädala jooksul paarikümmet erinevatest riikidest kokku tulnud tudengit. Käsitletakse paljusid infotehnoloogia valdkondi arvutivõrkudest ja nende turvalisusest mobiilitehnoloogiate ja multimeediani. Lisaks saavad osalejad täiendada oma inglise ja saksa keele oskust.

Suvekool toimub koostöös tarkvaraarendusettevõttega Webmedia, mis pakub tudengitele lahendamiseks praktilisi ülesandeid ning võimaldab kasutada oma infrastruktuuri.

BaSoTi toimub juba neljandat aastat ning varasemalt on seda korraldatud Vilniuses ja Riias. Rahvusvahelise suvekooli peamised eesmärgid on arendada IT-alaseid magistriprogramme, tugevdada ülikoolide vahelist koostööd ning avardada tudengite enesetäiendamisvõimalusi.

Suvekooli lõpetab ühine sessioon teemal "Advanced Topics in Telecommunications", kuhu oodatakse kaastööd ka kohalikelt doktorantidelt.

Lisainfo: TÜ arvutiteaduse instituudi projektijuht Triin Käpp, tel 737 5425, 5690 9272

Tuuli Härson
TÜ avalike suhete peaspetsialist