Rahvusvaheline konverents toob Tartusse maailma tippkeemikud

11.-16. septembrini toimub Tartu Ülikoolis 13. Euroopa sümpoosium orgaaniliste ühendite reaktiivsuse alal (ESOR), mis on pühendatud rahvusvahelisele keemia aastale ning toob Tartusse füüsikalise orgaanilise keemia tippteadlasi kogu maailmast.

Füüsikaline orgaaniline keemia on keemia eriharu, mis kasutab füüsikalise keemia meetodeid orgaaniliste ühendite omaduste mõistmiseks ja ennustamiseks.

Sümpoosiumi ühe korraldaja, TÜ loodus- ja tehnoloogiateaduskonna dekaani prof Peeter Burgi sõnul on tegemist pika traditsiooniga sündmusega, mis toimub alates 1987. aastast igal teisel aastal mõnes Euroopa riigis. "Füüsikalisel orgaanilisel keemial on Tartu Ülikoolis pikk ja kuulsusrikas ajalugu. Füüsik ja keemikWilhelm Ostwald, ainuke siiani Baltikumist võrsunud Nobeli preemia laureaat, alustas oma teadlasteed Tartu Ülikoolis. Füüsikalise orgaanilise keemia alane teadustegevus on tänapäevani üks Tartu keemikute firmamärke. Tunnustuseks meie keemikute saavutustele selles vallas on ka käesoleva konverentsi toimumine Tartus," ütles Burk.

Füüsikalise orgaanilise keemia põhiliseks huviobjektiks on orgaaniliste ainete reaktsioonivõime: uuritakse reaktsioonimehhanisme ja ühendite struktuuri mõju nende omadustele. Saadud tulemused leiavad kasutamist sünteesimeetodite ja teiste keemiatööstuse protsesside optimeerimisel, ainete omaduste ennustamisel ja disainil.

Konverentsi programmi kuuluvad üle 40 suulise ettekande, posterettekanded ja ka Tartut ning Lõuna-Eestit tutvustavad ekskursioonid külalistele. Konverentsi toimumist toetab EAS.

Täpne programm ja muu sümpoosiumiga seotud info: http://esor13.baltictours.ee

Lisainfo: Peeter Burk, TÜ keemilise füüsika professor, tel 737 5258, e-post peeter.burk@ut.ee

Anneli Miljan
TÜ pressiesindaja
737 5683, 515 0184
avalik@ut.ee