Rahvusvaheline semiootika suvekool keskendub üldistamisele

Tänasest kuni 18. augustini arutavad semiootikahuvilised Tartus ja Leigol toimuvas rahvusvahelises suvekoolis üldistamise üle semiootilistes protsessides ning semiootikas kui teadusharus.

Semiootilised protsessid nagu tajuline kategoriseerimine, skematiseeringud, käitumismustrite kujunemine, keeleline modelleerimine, kultuurirituaalid ja –tavad eeldavad kõik üldistuste tegemist. Semiootika aga pakub vahendeid kindlateks kontseptuaalseteks üldistusteks, keskendudes reaalsuse semiootilisele ülesehitusele. Hoolimatu üldistamine võib viia ka huvialuste subjektide või uuritava kahjustamiseni. Seetõttu vaadeldakse suvekoolis, kuidas teostada üldistamist (vastutus)tundlikult nii erinevates semiootilistes protessides kui teadustegevuses.

Rohkem infot suvekooli kohta leiab koduleheküljelt.

Ürituse toimumist toetavad: Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond (Tartu ülikooli ASTRA projekt PER ASPERA), IUT 2-44, Hasartmängumaksu Nõukogu, Eesti Kultuurkapital, Rahvusteaduste baasfinantseerimise fond

Lisainfo: Riin Magnus, TÜ semiootika teadur, 51 967 493, riin.magnus@ut.ee

Viivika Eljand-Kärp