Rahvusvahelised innovatsiooni loojad annavad tudengite ideedele tuult tiibadesse

17. ja 18. aprillil korraldab Tartu ülikooli ideelabor hooaja viimase noorte ettevõtlikkust tõstva ja ideid proovile paneva nädalalõpu Idea Validation Weekend. Üritusel annavad ideedele hoogu inspireerivad innovatsiooni loojad Jim Ralley Suurbritanniast ja Kushtrim Xhakli Kosovost. Üritust külastab ka Briti suursaadik Eestis.

Ideede testimise ja arendamise nädalalõpule on oodatud kõik sel semestril koos käinud tiimid. Loomulikult on ühinema oodatud ka uued tiimid ning kõik teised, kes tunnevad teema vastu huvi ja soovivad panustada. Programm „Tramm“ ootab liitujaid ja kaasamõtlejaid igal ajal.

„Kohtumisel saavad erinevate erialade esindajatest koosnevad tiimid kogenud juhendaja käe all analüüsida oma idee teostatavust. Kasutajalt saadud tagasiside põhjal töötatakse välja edasised lahendused, prototüüp või maandumisleht. Samuti harjutatakse liftikõne tegemist ja esitamist,“ tutvustas sündmust TÜ ideelabori juht Maret Ahonen.

Ahonen lisas, et nädalalõpp selgitab välja, millised ideed on semestri vältel hoo sisse saanud, millistele tuleb hoogu juurde anda ja millised meeskonnad on valmis oma ideega 22. mail Tartu ülikooli ettevõtlusideede ja äriplaanide konkursil "Kaleidoskoop" üles astuma.

Idea Validation Weekend-i mentoriks on sel korral Jim Ralley Suurbritanniast. Juba noorelt oma ettevõtlikke ideid ja oskusi müües on Ralley omandanud kogemustepagasi, mille abil nõustab praegu ettevõtteid ja eraisikuid üle kogu maailma.

Ralley’ga ühineb Kushtrim Xhakli Kosovost. Xhakli on kogenud ettevõtjana keskendunud innovatsioonile. Ta on edukalt loonud ja käivitanud mitmeid ettevõtteid ning aidanud kaasa tehnoloogia levimisele vähemarenenud piirkondades. Peale innovaatiliste firmade eestvedamise jääb tal aega ka mentorluseks paljudes erinevates programmides.

Lisaks Idea Validation Weekend’i mentori rollile juhivad Ralley ja Xhakli Tartu ülikooli ainekursusel „Ettevõtlus ja innovatsioon“ ettevõtluse ja tehnoloogia juhtimise magistrantide töötuba „Intrapreneurship ja Corporate Innovation".

Tule kohale TÜ ideelaborisse Narva mnt 4-B107. Registreeru ideelabori kodulehel. Rohkem infot ideelabori kohta leiad kodulehelt.

Jim Ralley viibib Eestis Briti suursaatkonna toel.

Lisainfo: Maret Ahonen, TÜ ideelabori juht, tel: 737 4817, e-post: maret.ahonen@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja