Rahvusvahelisel seminaril esitletakse aruannet ülikoolide rollist regionaalarengu toetajana

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"40812","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]15. ja 16. juunil toimub Tartus rahvusvaheline seminar, mille eesmärgiks on leida võimalusi suurendamaks kõrgharidusalast piiriülest koostööd Läänemere idakaldal.

Seminari üks peakõnelejaid on Nordregio uuringukeskuse esindaja Sigrid Hedin, kes esitleb värsket aruannet ülikoolide rollist regionaalarengu mootorina Läänemere regioonis. Aruande kohaselt tagab kõrgharidusalane piiriülene koostöö lisaks tudengite suurematele võimalustele, ka ülikoolide rolli suurendamise kohalike küsimuste lahendamises. Aruanne on kättesaadav järgmisest nädalast.

"Kõrgharidusinstitutsioonide koostöö meie piirkonna riikide vahel on väga oluline. Meil on ühised huvid nii akadeemiliste uuringute vallas kui ühiste õppeprogrammide osas. Eriti puudutab see teemasid, mis on seotud looduskeskkonna, majandusintegratsiooni ja riikidevahelise koostööga" rääkis Balti Õpingute Keskuse juhataja Viktor Trasberg. Seminari teisel päeval esineb Trasberg ettekandega, kus ta tutvustab viie Läänemere-äärse ülikooli ühist Balti õpingute magistriõppeprogrammi.

Seminaril osalevad teadus- ja kõrgharidusasutused ning piiriülese koostöö huvigrupid Eestist, Lätist, Leedust, Soomest, Rootsist ja Venemaalt.

Seminar on Balti euroregioonide võrgustiku ja Euroopa Piiriregioonide Assotsiatsiooni ühisüritus, mida korraldavad Tartu Ülikooli Riigiteaduste Instituut, Peipsi Koostöö Keskus, Põhjamaade Ministrite Nõukogu ning Euroopa Piiriregioonide Assotsiatsioon. Seminari läbiviimist toetab Põhjamaade Ministrite Nõukogu. Seminari töökeel on inglise keel.

Lisainfo: Gulnara Roll, TÜ sotsiaalteaduskond, tel 50 16 102, gulnara.roll@ut.ee


Karin Volmer
Tartu Ülikool
pressiesindaja
tel +372 737 5683
mob +372 5202807
e-post: avalik@ut.ee
/yldinfo/press