Rahvusvaheliselt geograafiaolümpiaadilt terve komplekt medaleid

21. - 27. augustil Saksamaal, Kölnis toimunud rahvusvaheliselt geograafiaolümpiaadilt tõi TÜ teaduskooli võistkond nii kulla, hõbeda kui ka pronksi.

Juba üheksandat korda toimunud rahvusvahelisest geograafiaolümpiaadist iGeo 2012 võttis osa 124 õpilast 32 riigist. Eestist esindasid Kölnis Tallinna Reaalkooli õpilased Taivo Pungas, Ralf Ahi ja Anu Ainsaar ning Haapsalu Gümnaasiumi kasvandik Karmo Kuurberg.

Eesti võistkond esines hästi - koju toodi terve komplekt medaleid. Taivo Pungas pälvis kulla ja üldarvestuses 4. koha, Karmo Kuurberg sai hõbeda ning Ralf Ahi pronksi. Mitteametlikus riikide arvestuses saavutati viies koht.

Rohkem infot: http://www.geoolympiad.org

Lisainfo: võistkonna juhendaja Edgar Sepp, TÜ geograafia osakonna geoinformaatika spetsialist, tel 737 5076, edgar.sepp [ät] ut.ee

Anneli Miljan
Tartu Ülikooli pressiesindaja