Reedel on TÜ kunstimuuseumi külastamine kõigile tasuta

Loeng algab kell 14. Muuseumi kuraator Külli Valk tutvustab näitusel "Pühapildi sünd - vanavene ikoonitraditsioon" ikoonimaalimise iidseid traditsioone ja vanausuliste ikoonikunsti eripära. Näha saab ka Peipsiäärse Raja küla kuulsaima ikoonimeistri Gavriil Frolovi töökoja ikoonide eeskujulehti. [[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"41309","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]

Kunstimuuseum asutati ülikooli juurde 1803. aastal üliõpilaste kunstikasvatuse eesmärgil. TÜ kunstimuuseum on Eesti vanim muuseum, mis juba rajamisel kandis nime Tartu Ülikooli Kunstimuuseum (Museum der Kunst der Universität Dorpat). Ülikooli peahoone vasakus tiivas on muuseum paiknenud alates 1868. aastast. Kunstimuuseumi näitusesaalid kujundati esmakordselt Eestis spetsiaalselt muuseumi ekspositsiooni jaoks.

Tänapäeval haruldased ruumid on Pompeji stiilis erksate seinamaalingutega, mis on sobiv taust valgetele skulptuuridele.

Lisainfo: TÜ kunstimuuseumi direktor Inge Kukk, tel 737 5385

Anneli Maaring