Reedeni on Narvas noorte teaduskonverents

Narva kolledžis toimub 13.15. aprillil 2011 XI rahvusvaheline üliõpilaste teaduskonverents. Konverentsi korraldavad Tartu Ülikooli Narva Kolledži üliõpilased ja õppejõud. Toetab Hasartmängumaksu Nõukogu.

Konverentsil tuleb esitamisele üle 60 ettekande ning see toob kokku üliõpilased Eestist, Bulgaariast, Inglismaalt, Lätist ja Venemaalt.

Üliõpilastel on võimalus tutvustada oma uurimusi neljas põhilises valdkonnas:
1) Alus-, alg-, kesk- ja kõrgharidus
Alateemad: tänapäeva metoodilised lähenemised õpetamisele; traditsioonilisus ja uuendusmeelsus tänapäeva hariduses; keele omandamise metoodilised probleemid (sh keelekümbluses); haridus mitmekultuurilises ühiskonnas
2) Filoloogia ja kulturoloogia
Alateemad: keeleteadus; kirjandusteaduse ja folkloristika küsimused; kontrastiivne keeleteadus ja keelekontaktid; kultuuridevaheline vastastikune toime ja suhtlemine; keele omandamine
3) Avalik haldus
Alateemad: e-demokraatia; kodanikuaktiivsus, projektitegevus; mitmekultuurilisusega kaasnevad väljakutsed; kohalike omavalitsuste (sh rahvusvaheline) koostöö; funktsioonide jaotus riigi ja kohaliku omavalitsuse vahel; erialaste mõistete võrdlus erinevates keeltes; poliitika tähtsus kohalikul tasandil; KOV tulubaasid.
4) Noorsootöö
Alateemad: noorsootöö ja tasemeõpe; mitteformaalne õppimine noorsootöös (sh noortekeskuses, laagris, huviringis, huvikoolis, noorteühingus jm); õppimine noorsootöös vabatahtliku tegevuse kaudu.

Konverentsi töökeelteks on eesti, vene ja inglise keel. Kõik huvilised on oodatud! Konverents toimub 13.15. aprillil 2011 Tartu Ülikooli Narva Kolledžis (Kerese 14, Narva). 15. aprillil teevad konverentsi osalejad bussiekskursiooni Tartusse.

Konverentsi avamisel osalevad: Tarmo Tammiste, Narva linnapea; Katri Raik, Narva kolledži direktor; Narva kolledži õppejõud ja korraldustoimkonna liikmed.

Täpsem info konverentsi kodulehel.

Lisainfo: Vadim Semenov, tel: +372 35 60699, e-post: vadim.semenov@ut.ee, www.narva.ut.ee/uliopilaste-teaduskonverents