Rekordarv IT-ettevõtteid tutvustab end Tartus üliõpilastele

Uuringud ennustavad, et aastaks 2020 vajatakse Euroopa Liidus juurde ligi poolt miljonit IT-töötajat. Nii otsib lisajõude ka Eesti ja Tartu IT-sektor. 18. märtsil toimub arvutiteaduse instituudis (Ülikooli 17) karjääripäev, kus varasemate aastatega võrreldes tutvustab oma praktika- ja karjäärivõimalusi rekordarv IT-ettevõtteid.

Tartu ülikooli arvutiteaduse instituudi turundus- ja kommunikatsioonispetsialist Mari Krusten rääkis, et rekordarv osalevaid IT-ettevõtteid näitab, et tööandjad hindavad väga Tartu ülikooli laiapõhjalist ja praktilist IT-haridust.

„IT tööturg vajab eeskätt kõrgema kvalifikatsiooniga tippspetsialiste ja kuna meie õppetöö on tihedalt seotud praktikaga IT-firmades, on IT-ettevõtted teadlikud Tartu ülikooli õppetöö kvaliteedist ja seeläbi üliõpilase, potentsiaalse praktikandi või töötaja oskustest ja teadmistest. Tartu ülikooli IT-haridusega vilistlased suunavad IT-sektori arengut nii Eestis kui ka maailmas – see on tõestuseks, et arvutiteaduse instituudi üliõpilaste ja vilistlaste ettevõtlikkus ja pädevused viivad IT-sektorit edasi.”

Arvutiteaduse instituudi karjääripäeval tutvustab end 21 IT-ettevõtet, teiste hulgas Nortal, Fortumo OÜ, ZeroTurnaround, Pipedrive, TransferWise, Reach-U, Playtech Estonia, Mooncascade ja Cybernetica AS. Esimest korda on kohal ka AIESEC, kes tutvustab välispraktika võimalusi.

Krusten lisas, et tööandjana on esindatud ka TÜ arvutiteaduse instituut ise, sest üheks potentsiaalseks karjäärivõimaluseks on tudengitel jääda tööle mõne teadusgrupi juurde.

Sarnaselt varasematele aastatele toimub üritus messina, kus üliõpilastel on hea võimalus tutvuda Paabeli fuajees väljapanekutega ning luua otsekontakt ettevõtete esindajatega. Messiga samaaegselt toimuvad ettevõtete presentatsioonid, kus igal ettevõttel on soovi korral võimalus läbi viia kuni 10-minutiline tutvustus.

Lisaks saavad üliõpilased tutvuda möödunud nädalal avatud asjade interneti laboriga ning IT-ettevõtete kujundatud ja sisustatud koosolekuruumidega.

Arvutiteaduse instituudi karjääripäev toimub Paabeli õppehoones Ülikooli 17. Vaata kõiki IT-ettevõtteid, kes osalevad ja tutvu päevakavaga.

Lisainfo
Mari Krusten, Tartu ülikooli arvutiteaduse instituudi turundus- ja kommunikatsioonispetsialist
tel 5240742
e-post mari.krusten@ut.ee