Rektor Volli Kalm vannutati ametisse

Reedel, 31. augustil vannutati ametisse Tartu ülikooli 85. rektor, professor Volli Kalm.

Rektori inaugureerimine toimus Tartu ülikooli nõukogu ja senati avatud istungil, mida juhatas TÜ nõukogu esimees Kersti Kaljulaid. Rector magnificus professor Volli Kalm pidas oma rektoriameti inauguratsioonikõne, milles rõhutas, et kõigi esimeseks püüdluseks siin ülikoolis peab olema tõusta kõrgemale isiklikest hetkehuvidest ja ambitsioonidest – et ülikool oma kohust parimal viisil täita saaks.

"Eeldan ka ühiskonna ja riigi vastutust oma rahvusülikooli ees! Kui haridus on prioriteet, nagu väidab riiklik arengukava, siis lahendagem ka probleemid ja eraldagem sellele vastavad vahendid. Ainult võrdsuse tagamisele keskendudes ei tule keskmisest kõrgemaid tippe – see kehtib ühevõrra nii ülikoolide, õppejõudude kui üliõpilaste suhtes," ütles rektor Kalm.

Rector emeritus Alar Karis toonitas oma sõnavõtus, et rektor on mees, kes seisab üksi mäe peal. "Ta peaks nägema kaugemale kui teised,» sõnas Karis, lisades, et rektoril peab olema kuulamisoskust, paindlikkust ning kui tarvis, siis võimet ka sammukene tagasi astuda. "Avarat vaadet igasse suunda nii rektorile kui tema meeskonnale!» soovis Karis.

Inauguratsioonitseremoonial said sõna ka president Ilves, haridus- ja teadusminister Jaak Aaviksoo ning üliõpilaskonna esimees Erik Raudsepp.

Vaata inauguratsioonitseremoonia fotogaleriid SIIT!

Lisainfo: TÜ akadeemiline sekretär Ivar-Igor Saarniit, tel 737 5605, TÜ avalike suhete spetsialist Kady Sõstar, tel 737 5685

Anneli Miljan
Tartu Ülikooli pressiesindaja