Saksa-Eesti nädal toob Tartu ülikooli üheksa Saksa ülikooli esindajad

18.-22 novembrini võõrustab Tartu ülikool kõiki teadushuvilisi Saksa-Eesti akadeemilisel nädalal Academica sümpoosioni, temaatiliste loengute ja huvitavate külalistega Saksamaa erinevatest ülikoolidest.

Järjekorras juba kuueteistkümnenda Academica külalisteks on üheksa erineva Saksa ülikooli esindajad. Saksa-Eesti akadeemilise nädala eesmärgiks on tihendada suhteid Saksa ja Eesti teadlaste vahel, avardada võimalusi erialaste kontaktide sõlmimiseks, anda ülevaade teaduses eesseisvatest üldisematest aktuaalsetest probleemidest ning tutvustada Saksamaa kõrgkoole ning sealseid õppimisvõimalusi Eesti elanikele.

„Varasemad Academicad on märkimisväärselt tihendanud koostööd Saksa ja Tartu teadlaste vahel, mis on viinud noorte teadlaste vahetuseni ja ühiste uute rahvusvaheliste teadusgrantideni, nagu Technet_Nano projekt Balti mere programmis,” sõnab Tartu ülikooli teadusprorektor Marco Kirm, lisades, et ootab akadeemiliselt nädalalt huvitavaid ettekandeid ja sisukaid diskussioone külaliste ja Tartu ülikooli pere vahel.

19.-21 novembrini toimuvad mitmed loengud ja seminarid, kus kuulamist ja kaasamõtlemist jagub nii inglise kui saksa keeles mitmetest teemavaldkondadest. Würzburgi ülikooli prof Eric Hilgendorfi loeng “Aktuelle Probleme des Deutschen Strafrechts” ja Rostocki ülikooli prof Meyer zu Natrupi loeng „Currency Crisis in Europe“ on vaid mõned, mis Tartu ülikooli erinevates teaduskondades lugemisele tulevad.

Lisaks põnevatele seminaridele ja loengutele toob Academica 20. novembril toimuvale eetika sümpoosionile kokku Tartu ülikooli, Bonni ülikooli, Würzburgi ülikooli ja Hamburgi Max-Plancki-Instituuti esindavad professorid. Sümpoosion arutleb teemal “Eetika, teadus ja intellektuaalse omandi kaitse. Uued tehnoloogiad, vanad õigused ja rasked moraalsed dilemmad”.

20. novembril on Domus Dorpatensise ruumidesse oodatud nii teadlased kui tudengid, mil Saksa akadeemiliste stipendiumite infotunnil jagatakse teavet teadustöö läbiviimise ja rahastamisvõimaluste kohta Saksamaal. Õhtul segunevad aga kahe rahvuse kultuurid, kui aset leiab saksa-eesti tudengite kohtumisõhtu. Kohtumisõhtule on oodatud eesti üliõpilased, kes on Saksamaal õppinud ning saksa üliõpilased, kes õpivad praegu Eestis. Teiste teemade seas tulevad käsitlemisele tudengite ootuste temaatika välisriiki õppima asudes ning minapildi muutumine välismaal viibimise ajal.

Kõik huvilised on oodatud mitmekülgsest programmist osa saama. Täpsema info Saksa-Eesti akadeemilise nädala kava kohta leiab veebiaadressilt: www.academica.ut.ee.

Teadusnädala toimumist toetavad Nordrhein-Westfaleni liidumaa tööandjate liit ja Saksamaa suursaatkond Tallinnas.

Lisainfo: Sirje Üprus, Tartu ülikooli rahvusvahelise koostöö juht, tel. +372 737 5615, e-mail: sirje.uprus@ut.ee

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja