Saku õlletehasest saab TÜ korvpallimeeskonna nimisponsor

Tartu ülikool, TÜ akadeemiline spordiklubi, Tartu linn ja Saku õlletehas kirjutasid alla ühiste kavatsuste leppele, millega kinnitatakse pikaajalist toetust korvpalli arengule Tartus ja luuakse alus Saku õlletehase taasasumiseks Tartu ülikooli korvpallimeeskonna nimisponsoriks.

TÜ kantsleri Andres Liinati sõnul on koostööleppe eesmärk arendada Tartu korvpalli ja tõsta esindusmeeskonna taset, milleks on vaja suurendada meeskonna eelarvet ning tugevdada partnerite ringi.

„Meil on hea meel, et Saku tõstis oma panust ning linn kavatseb jätkuvalt korvpalli toetada. Nüüd on ülikoolil korvpalli arendamisel rohkem tuge ja järgmistele hooaegadele kindlam vastu minna. See on oluline sõnum nii tänastele kui ka homsetele toetajatele, eriti ajal, mil oleme ette valmistamas laiapõhjalisema toetajaskonnaga klubistruktuuri . Tartu ülikooli spordiklubi jääb ka uues juhtimisstruktuuris Eesti tippkorvpalliklubi arendajaks ning toetajaks. Need arengud peaks looma soodsamad eeldused tulemusteks, mille üle rõõmustavad kõik korvpallisõbrad,“ ütles Liinat.

Saku õlletehase juhatuse esimees Margus Kastein ütles, et Sakul kui ülikooli korvpallimeeskonna pikaajalisel toetajal on hea meel olla sellest hooajast tagasi nimisponsorina. „Meie koostöö on kestnud juba 12 hooaega ning kui viimasel hooajal oli see väiksemas mahus, siis nüüd leidsime võimaluse panustada tugevalt korvpalli toetamisse. Loodame sel moel kaasa aidata nii kogu Eesti kui  just Tartu korvpalli arengule ja edule. Tuliste spordisõpradena jääme muidugi ootama põnevaid võistlusi ja võite,“  sõnas Kastein.

Täna allkirjastatud ühiste kavatsuste leppe alusel sõlmitakse kuu aja jooksul pikaajalise nimisponsori leping Tartu ülikooli korvpallimeeskonna ja Saku õlletehase vahel. Meeskonna nimeks saab taas  Tartu Ülikool/Rock. Täpne toetussumma on vastavalt pooltevahelisele kokkuleppele konfidentsiaalne, kuid tõenäoliselt on tegu ühe suurima toetuslepinguga Eesti spordis.

Tartu ülikooli korvpall on pikaajaliste traditsioonidega. Kokku on võidetud 31 meistritiitlit, tipphetkede hulka kuulub 2007/2008. hooajal saavutatud FIBA EuroCupi 4. koht ja 2008/2009. saavutatud 3. koht Balti korvpalliliigas. Algaval hooajal on meeskonda tugevdatud võõrleegionäridega ning osaletakse kolmes võistlussarjas – Eesti korvpalli meistriliigas, Balti korvpalliliigas ja Fiba EuroChallenge sarjas.

Saku õlletehas on 190-aastase ajalooga Eesti vanim ja suurim järjepidev õlletööstus. Saku eesmärk on pakkuda tarbijatele kvaliteetsete jookidega mõnusat värskendust ja uudseid elamusi. Aastast 2008 on Saku õlletehas rahvusvahelise õllekontserni Carlsberg täieõiguslik liige, kuuludes seeläbi rahvusvahelisse õlletootjate kõrgliigasse.

Pilte sündmusest saab vaadata SIIT!

Lisainfo:
Andres Liinat, TÜ kantsler, andres.liinat@ut.ee, 737 6500, 511 7593
Margus Kastein, Saku õlletehase juhatuse esimees, margus.kastein@saku.ee, tel 650 8400

Anneli Miljan
Tartu Ülikooli pressiesindaja