Seitse TÜ teadlast pälvisid akadeemiku nimetuse

Täna, 8. detsembril 2010 nimetas Eesti Teaduste Akadeemia uued akadeemikud. Kolmekümne esitatud kandidaadi seast valis akadeemia juhatus välja kümme, kellest seitse on Tartu Ülikooli teadlased. [[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"39097","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]

Akadeemikuks said matemaatika alal TÜ funktsionaalanalüüsi professor Eve Oja; energiatehnoloogia alal TÜ füüsikalise keemia professor Enn Lust; ökoloogia alal TÜ taimeökoloogia professor Martin Zobel; arstiteaduse alal TÜ inimese füsioloogia professor Eero Vasar; biotehnoloogia alal TÜ biotehnoloogia professor Andres Metspalu; psühholoogia alal TÜ eksperimentaalpsühholoogia professor Jüri Allik ja ajalooteaduse alal TÜ arheoloogia professor Valter Lang.

Eesti Teaduste Akadeemia kuulutas 11 akadeemiku valimised välja juunikuus. Vakantsid kuulutati välja astronoomia, matemaatika, energiatehnoloogia, arvutiteaduse, ökoloogia, arstiteaduse, biotehnoloogia, keemia, psühholoogia, ajalooteaduse ja kunstiteaduse alal.

Kandidaatide esitamise õigus oli akadeemikutel, Eesti ülikoolide nõukogudel, Haridus- ja Teadusministeeriumis teadusasutusena registreeritud teadusasutuste teadusnõukogudel, teadusseltsidel ning loomeliitudel ja -ühendustel. Saabunud esildiste alusel registreeris akadeemia juhatus eelpoolnimetatud akadeemikukohtadele valimiseks 30 teadlast, kelle seast valiti tänasel istungil välja 10. Akadeemiku koht keemia alal jäeti välja kuulutamata.

Lisainfo: Siiri Jakobson, ETA teadusinfo osakond, tel 6311 071, siiri.jakobson@akadeemia.ee

Anneli Miljan
Tartu Ülikooli pressiesindaja