Selgusid bioloogiaolümpiaadi põhikooliastme parimad

Olümpiaadil selgitati välja parimad 6.-9. klasside õpilased nii teoorias kui praktilises loodusetundmises. Kolme valdkonna (teooria, praktiline botaanika, praktiline zooloogia) kokkuvõttes saavutasid parimad tulemused:

6. klassi arvestuses Magnus Kaldjärv ja Hanna Tuus Saaremaa Ühisgümnaasiumist ning Kadri-Ann Orr Kirivere Põhikoolist (tema on alles 5. klassi õpilane!)
7. klasside arvestuses Robi-Jürgen Algo (Saaremaa Ühisgümnaasium), Kristiine Aluvee (Otepää Gümnaasium), Claudia Kaubi (Paikuse Põhikool)
8. klasside arvestuses Anna-Grete Rebane (Tallinna Prantsuse Lütseum), Iris Merilo (Tallinna Reaalkool), Sander Tars (Tartu Kommertsgümnaasium)
9. klasside arvestuses Liis Lääts (Pärnu Ühisgümnaasium), Eva-Lotta Käsper (Tartu Kivilinna Gümnaasium), Anu Ainsaar (Tallinna Reaalkool)

Õpilastele esinesid Mart Jüssi, kes rääkis Läänemere hüljestest ning Annelie Ehlvest, kes tutvustas rahvusvahelist vööttigude vaatlusprojekti.

Olümpiaadi korraldajad tänavad TÜ Teaduskooli, Keskkonnainvesteeringute Keskust, Keskkonnaministeeriumi, Eesti Entsüklopeediakirjastust ja MTÜ Loodusajakirja.

Tulemused on kättesaadavad teaduskooli kodulehel http://www.teaduskool.ut.ee/3439

Lisainfo: Ene Örd, Teaduskooli projektijuht, 7375580, ene.ord@ut.ee

Karin Volmer