Selgusid Eesti parimad noored füüsikatundjad

Suvel sõidab Zavjalov Eestit esindava võistkonna koosseisus rahvusvahelisele füüsikaolümpiaadile Mehhikosse.

Olümpiaadi preemia parimale õpilasele, kes ei ole lõpuklassis, sai 10. klassi õpilane Kadi Liis Saar (Tallinna Reaalkool/ Tallinna Inglise Kolledž) ning põhikoolide arvestuses võitis 9. klassi õpilane Erik Tamre samuti Tallinna Reaalkoolist. Kokku võistles 104 õpilast 8.–12. klassist.

Olümpiaadil lahendati teoreetilisi ja praktilisi ülesandeid, vabal ajal said osalejad teha tutvust Tartu Ülikooli tudengite satelliidiprojektiga. Olümpiaadi pidulikul lõpetamisel Tartu Ülikooli aulas esines tervituskõnega astrofüüsikust Riigikogu esimees akadeemik Ene Ergma.

Füüsikaolümpiaadi korraldamist toetab Haridus- ja Teadusministeerium. Parimaid õpilasi autasustati kirjastuse Avita stipendiumide ning eraisikute asutatud stipendiumiga "Benoit Mandelbroti jälgedes". Oma auhinnad panid välja TÜ füüsika instituut, Eesti Füüsika Selts, MTÜ Loodusajakiri, ajakiri Tarkade Klubi.

Lisainfo: Oleg Ko¨ik, TÜ teaduskooli peaspetsialist, tel 56916136, oleg.koshik@ut.ee

Karin Volmer
pressiesindaja