Selgusid Eesti parimad noored saksa keele tundjad

5.-6. märtsil 2010 toimus Tartu Ülikoolis üleriigilise saksa keele olümpiaadi lõppvoor. Esimese koha saavutas Paul Kuuse Kadrioru Saksa Gümnaasiumist.

Teise koha vääriliseks hinnati Marie Metsur Viljandi Paalalinna Gümnaasiumist ja kolmanda Jüri Türkei Haapsalu Gümnaasiumust. Esimesele ja teisele kohale tulnud õpilased esindavad Eestit ka 2010. aasta rahvusvahelisel saksa keele olümpiaadil Hamburgis.

Esikümnesse mahtusid veel Mehis Soomre Tallinna Saksa Gümnaasiumist, Kretel Allvee Viljandi Paalalinna Gümnaasiumist ning Kadrioru Saksa Gümnaasiumi õpilased Epp Mäekivi, Marit Sukk, Marika Peekman, Hanna-Mari Kirs ja Maria Annette Kittus.

Auhindade hulka kuulusid ka neli Saksa Pedagoogilise Vahetusteenistuse stipendiumi. Üritust toetasid Saksa Liitvabariigi Suursaatkond ja Goethe Instituut. Kirjastus Avita pani kolmele parimale õpilastele välja 3000 kroonised preemiad.

Piirkondlikel voorudel parimate hulka jõudnud 50 õpilasest kutsuti lõppvooru 22. Olümpiaadi ülesanne koosnes kirjalikust osast ja lühikõnest kohapeal saadud teemal.

Aineolümpiaade koordineerib Tartu Ülikooli teaduskool ning rahastab Haridus- ja Teadusministeerim.

Saksa keele olümpiaadi koduleht: http://www.teaduskool.ut.ee/sko

Lisainfo: Kaari Antzon, saksa keele olümpiaadi žürii esimees, kaari.antzon@ut.ee

Mehis Tuisk
Tartu Ülikooli pressiesindaja