Selgusid parimad inglise keele oskajad

2.3. märtsil toimus Tartu Ülikoolis vabariiklik inglise keele olümpiaad  gümnaasiumiõpilastele. Eesti parimaks inglise keele oskajaks tunnistati Marcus Niine Tallinna 21. Keskkoolist.

Olümpiaad teemal "Piirideta ja privaatsuseta maailm: interneti ja sotsiaalmeedia võimalused ja probleemid" toimus kahes voorus. Esimesse vooru laekunud uurimistööde hulgast valis žürii (inglise filoloogia osakonna õppejõud Raili Marling, Katiliina Gielen, Natalja Zagura,  Pille Põiklik, Katri Sirkel ja Kärt Vahtramäe) lõppvooru 15 tööd.

Olümpiaadi korraldava komisjoni esimehe Piret Kärtneri sõnul olid gümnasistid oma kirjalikes töödes lähenenud teemale loovalt ja leidnud püstitatud küsimusele väga eriilmelisi lahendusi. "Tähelepanuväärne oli seegi, et kolm juhendajat - Kaia Norberg Inglise Kolledžist, Lee Mets Rakvere Gümnaasiumist ja Reet Lulla Saaremaa Ühisgümnaasiumist - olid juhendanud kahte lõppvooru pääsenud tööd," ütles Kärtner.

Lõppvoorus pidid edasipääsenud esinema suuliste ettekannetega. Žüriis oli lisaks eelpool nimetatutele ka Fulbrighti programmi külalisõppejõud TÜ-s Meghan Winchell. Olümpiaadi avas inglise filoloogia osakonna dotsent Enn Veldi, oma tervitussõnad ütles Ameerika Ühendriikide saatkonna esindaja Tiiu Vitsut ja žürii esimees Raili Marling. Žürii ja külalised kiitsid noorte südikat esinemist, head suulise inglise keele valdamist ja illustreerivate materjalide kasutamise oskust.

I koha vääriliseks tunnistati  Tallinna 21. Keskkooli  õpilase Marcus Niine (juhendaja Ruth Kallas) uurimistöö ”Social media and its impact on politics”, II koha vääriliseks tunnistati Tallinna Inglise Kolledži õpilase Johanna Taigeri (juhendaja Kaia Norberg) töö ”The impact of the internet on visual art distribution in the USA” ja III koha sai Rakvere Gümnaasiumi õpilane Mari Kangur (juhendaja  Lee Mets), kelle töö kandis pealkirja ” E-voting in the UK and Estonia”.

Auhinnad olid välja pannud Ameerika Ühendriikide  Saatkond, Kirjastus Avita ja Tartu Ülikooli Teaduskool. Üritust toetasid Allecto, Šokolaadivabrik Kalev, Tartu Ülikooli Kirjastus ja Kirjastus Studium ja Nebraska Wesleyan University. Olümpiaadi komisjon soovib lisaks toetajatele tänada õppetehnika peaspetsialisti Toomas Peterselli tehnilise abi  ja toetuse eest.

Lisainfo: Piret Kärtner, TÜ inglise filoloogia lektor, piret.kartner@ut.ee

Anneli Miljan