Selgusid Tartu Ülikooli vastuvõetud

Täna, 22. juulil selgusid Tartu Ülikooli sissesaanud. Kõikide õppeastmete peale kokku tunnistati vastuvõetuks 4035 avaldust. Lõplikult selguvad õppimatulijate nimekirjad 29. juulil.

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"38433","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]Tartu Ülikooli bakalaureuseõppesse võeti vastu 2675 inimese avaldused, neist 1662 tasuta kohtadele ja 1013 tasulisse õppesse. Magistrikraadi asub omandama 1108 üliõpilast. Doktoriõppesse võetakse 252 tudengit. Kokku võeti vastu 4035 uue tudengi avaldused.

TÜ vastuvõtu peaspetsialist Kaja Karo toonitab, et nende numbrite näol on tegemist siiski esitatud avalduste arvuga, mitte õppimatulevate reaalsete isikutega. "Iga inimene sai kokku esitada neli avaldust – kaks riigieelarvelisele ja kaks riigieelarvevälisele kohale. Lõplikud sissesaanud selguvad ikkagi alles 29. juuliks, kui vastuvõetud on teinud eriala suhtes lõpliku valiku ja oma õppimissoovi ka sisseastumise infosüsteemis kinnitanud," ütles Karo.

Mis puutub riiklikku koolitustellimusse, siis võetakse TÜ-sse vastu pisut rohkem üliõpilasi kui riik tellib ehk siis vastuvõtuarvu alusel. "Riik tellib ülikoolilt lõpetajaid ja et lepingut täita, võtame alguses vastu natuke rohkem inimesi," selgitas Kaja Karo.

Üliõpilaskandidaadid, kes on sisse saanud mitmesse kõrgkooli, ei pea muretsema, et ühte kooli antud õppimatuleku kinnitus kõik teised valikud tühistab – sisseastumise infosüsteemis jääb kehtima viimasena langetatud otsus.

Tartu Ülikooli õppimatuleku kinnitamise tähtaeg on 29. juuli, mil kahele õppekavale sissesaanud peavad tegema oma lõpliku valiku. Riigieelarvevälisele kohale õppima pääsenud peavad lisaks õppimatuleku kinnitamisele kindlasti sõlmima ka vastava teaduskonna dekanaadis õppeteenuse osutamise lepingu. Lepingute sõlmimine riigieelarvevälistele kohtadele vastuvõetutega kestab 25. juulist kuni 5. augustini.

Lisainfo: Kaja Karo, TÜ vastuvõtu peaspetsialist, tel 737 6391, kaja.karo@ut.ee

Anneli Miljan