Senat nimetas viis uut liiget Tartu ülikooli nõukogusse

Täna, 28. oktoobril 2016 nimetas Tartu ülikooli senat viis ülikoolipoolset liiget ülikooli nõukogu järgmisesse koosseisu.

Nõukogu järgmise koosseisu liikmeteks nimetati:

humanitaarteaduste ja kunstide valdkonnast eesti keele (võõrkeelena) professor Birute Klaas-Lang

sotsiaalteaduste valdkonnast majanduspoliitika professor Jüri Sepp. Jüri Sepp on ka praegu ametisoleva Tartu ülikooli nõukogu liige.

meditsiiniteaduste valdkonnast neurokirurgia professor, akadeemik Toomas Asser. Toomas Asser on ka praegu ametisoleva Tartu ülikooli nõukogu liige.

loodus- ja täppisteaduste valdkonnast arheogeneetika professor, akadeemik Richard Villems

senati liikmete poolt esitatud kandidaadina religioonipsühholoogia professori Tõnu Lehtsaar

Senat nimetas nõukogu liikmed salajasel hääletusel. Kõigepealt viidi läbi hääletused nelja valdkonna nõukogude poolt esitatud kandidaatide nimetamiseks. Seejärel toimus hääletamine viienda, senati liikmete poolt esitatud nõukogu liikme nimetamiseks. Nimetamiseks oli vajalik, et kandidaadi poolt hääletaks enam kui pool hääletamisel osalenud senati liikmetest. Senati liige sai iga nõukogu liikme nimetamiseks korraldatavatel hääletustel hääletada korraga vaid ühe kandidaadi poolt.

Tartu ülikooli nõukogusse kuulub üksteist liiget, kellest viis nimetab senat, viis haridus- ja teadusminister ja ühe Eesti Teaduste Akadeemia. Haridus- ja teadusminister ja Eesti Teaduste Akadeemia pole Tartu ülikooli uue nõukogu liikmeid veel nimetanud.

Nõukogu praeguse koosseisu volitused lõppevad 31. detsembril 2016. Vaata TÜ kodulehelt (http://www.ut.ee/et/ulikoolist/struktuur-ja-inimesed/juhtimine/noukogu), kes kuuluvad Tartu ülikooli ametisoleva nõukogu koosseisu.

Lisainfo: Andres Soosaar, akadeemiline sekretär, 737 5605, andres.soosaar [ät] ut.ee

Viivika Eljand-Kärp
E-post: viivika.eljand-karp [ät] ut.ee