Suveülikoolis pandi enim rõhku enesearendamisele

Lõppenud Tartu Ülikooli suveülikooli programmiga liitus ligi 600 õppijat Eestist, keda huvitasid ennekõike teemad, mis seotud tööalaste oskuste arendamise ja enesearenguga. Rahvusvahelise suveülikooli kursustel osales 211 õppijat. Kõige enam õppijaid rahvusvahelises suveülikoolis oli Hiina Rahvavabariigist – 50 tudengit.

Ennekõike eestlastele suunatud suveülikooli kursustel osales kõige rohkem õpetajaid, spetsialiste avalikust ja erasektorist, personalitöötajaid, psühholooge, õppejõude ja meditsiinitöötajaid.

Kursusel "Õnne valem" osalenud TÜ Kliinikumi arsti Maire Karelsoni sõnul liitus ta programmiga kuna kursuse pealkiri kõlas intrigeerivalt. "Mul oli aega ja tekkis soov iseennast lähemalt tundma õppida," sõnas Karelson.

"Läbitud kursus andis palju mõtteainet, avardas silmaringi, õpetas avatust ja eneseanalüüsi. Sõnum, mille kursuse järel kõigile edastan, kõlab nii: "Probleemide korral heida pilk ennekõike iseendasse, õpi oma mina paremini tundma ning saa temaga sõbraks!" jätkas Karelson.

Käesoleva suve menukaimad suveülikooli kursused olid "Enese ja suhete juhtimine tööl", "Huvijuhtide suveakadeemia – väärtustades huvijuhti", "Õppejõudude suveakadeemia", "Leinanõustamine ja leinateraapia", "0-3 aastase lapse arengu toetamine", "Jaapani hüppepakk", "Toitumine, psüühika ja kultuurierinevused".

Enim osalejaid oli sel korral Tartu linnast (21%), Tallinnast (14%) ning Harjumaalt ja Ida-Virumaalt (mõlemast 7%). Suveülikooli õppijatest moodustasid enamuse naised (88%). Kursuste osavõtjate keskmiseks vanuseks oli 42 aastat.

Marko Ojakivi
turundusspetsialist