Taiwani tippülikool otsib Tartust koostöövõimalusi

Täna, 14. juunil külastab Tartu ülikooli Taiwani National Tsing-Hua University delegatsioon, kes otsib koostöökontakte biomeditsiiniteaduste vallas. Seda nii teadusuuringute kui ka doktoriõppe osas.

Neljaliikmeline delegatsioon kohtub teadusprorektoriga ning külastab füüsika instituuti, biomeditsiini ja biotehnoloogia keskust, arstiteaduskonda, loodus- ja tehnoloogiateaduskonda ja geenivaramut. Delegatsiooni liikmete ampluaa ulatub vähiravist nanotehnoloogiani.

Külastuse eesmärk on leida kokkupuutepunkte biomeditsiini ning keskkonnateaduste ja -tehnoloogiaga seotud valdkondadega Tartu ülikoolis. Lisaks teaduskontaktidele on Tsing-Hua ülikool huvitatud ka koostööst meie võimekate doktorantidega.

2010. aasta jaanuaris külastas ka rektor Alar Karis Taiwani ülikoole, et tutvuda lähemalt koostöövõimalustega. Teiste ülikoolide seas külastas ta ka National Tsing-Hua ülikooli. See visiit pani aluse edasisele koostööle Taiwani ja Tartu ülikooli vahel.

Samal aastal sõlmisid Eesti Teadusfond ja Taiwani Teadusnõukogu (National Research Council) koostöölepingu teadlaste vahetuseks. Möödunud sügisel käisid Taiwanis Teaduskompetentsi nõukogu esimees professor Volli Kalm ja Eesti Teadusfondi nõukogu tollane esimees professor Toivo Maimets, leppimaks kokku samme koostöö rakendamiseks.

Tookordse külastuse järel ütles Volli Kalm, et Taiwani tipptasemel varustuse ja ingliskeelse töökeskkonnaga laborid on väga avatud koostööks ja atraktiivsed partnerid paljudele uurijatele. „Taiwan panustab olulisel määral ka tehnoloogiate ja innovatsiooni arengusse Hiinas, olles sellisena oma rahvusvahelistele partneritele hüppelauaks maailma rahvarikkaimasse riiki. Eestile kaugena tunduva Taiwaniga on meil tegelikult teaduslik-tehnilise koostöö lähtepunkt täiesti olemas – Taiwani Rahvusliku Kosmoseprogrammi labor on tellinud oma satelliitidega sidepidamiseks antenne Eestist, Vertex Eesti AS-st!“ ütles Kalm.

Rohkem teadlasvahetusest: http://www.ut.ee/et/uudised/avanemas-teadlasvahetus-taiwaniga

National Tsing-Hua University (NTHU) on 2011/2012 Times Higher Education ülikoolide edetabelis 201.–225. kohal ning Taiwani ülikoolidest esimene. Delegatsioon külastab lisaks Tartu ülikoolile ka Tallinna ja Läti ülikoole.

Lisainfo visiidi kohta: Sirje Üprus, Tartu ülikooli rahvusvahelise koostöö juht, 737 5615, 509 7117, sirje.uprus@ut.ee