Tartu IT tudengid kaitsevad rahvusvahelisel suurvõistlusel Baltimaade au

Tartu ülikooli arvutiteaduse üliõpilased asuvad tänasest 22. juunini teist aastat järjest ainsa Baltimaade võistkonnana võistlema Frankfurdis rahvusvahelisel tudengite arvutiklastri ehitamise võistlusel. Tudengimeeskond tunneb end tugevalt, sest eelmise aasta kogemus on palju õpetanud.

Võistlusel ehitatakse aja peale arvutiklaster ning žürii testib nende võimekust erinevate rakenduste jooksutamisega – näiteks ilmaennustus ja suuremahuliste andmete visualiseerimine ning maatriksite korrutamine. Selleks on vaja häid teadmisi süsteemihaldusest, programmeerimiskeelest C/C++ ning kompileerimisest ja profileerimisest.

Tudengimeeskonna juhendaja, TÜ arvutiteaduse instituudi programmeerija Artjom Lind ütles, et tudengid on põhjalikult ette valmistunud peamise katsumusega jaoks, milleks on rakenduste optimeerimine oma süsteemi jaoks: „Tänu toetajatele on sel korral meil kasutada ka palju tõhusam riistvara.”

Meeskonnaliikmed arvavad, et on möödunud aasta kogemuse põhjal palju õppinud ning valmis võistlema meeskondadega maailma tippülikoolidest.

Meeskonna esindaja, TÜ informaatika tudeng Andre Tättar arvab, et võistlus on hea viis õpetada noortele suuremahuliste andmetega töötamist, sest pea kõik teaduse saavutused tulevad superarvutite abil: „Võistlus on hea võimalus tugevdada Tartu ülikooli ja Eesti IT hariduse positsiooni maailmas, sest pea kõikide maailma tugevate IT ülikoolide ja ettevõtete esindajad on sündmusel kohal.“

Sarnaselt eelmisele aastale, võisteldakse ka sel aastal Saksamaa, Hispaania, Lõuna-Aafrika, Singapuri, Ameerika, Hiina jt riikide ülikoolide meeskondade vastu.

Eesti rahvas saab kohalikele noormeestele kaasa elada fännilemmiku valimisel http://goo.gl/53gk8A. Hääletada saab alates 20. juunist Eesti aja järgi kell 16.00 kuni võistluse lõpuni 22. juunil.

Võistlust korraldab HPC Advisory Council ning üritusele on oodatud ligi 3000 külalist. Tudengite osalust võistlusel toetavad IT Akadeemia, IBM, Mellanox.

Lisainfo: Andre Tättar, TÜ informaatika tudeng, 53408530, andre.tattar@ut.ee
Artjom Lind, tudengite juhendaja, TÜ arvutiteaduse instituudi programmeerija, artjom.lind@ut.ee

Virge Tamme