Tartu kevadpäevad

Festival ligi 140 üritusega pakub osalemist, vaatamist, kaasaelamist ja katsetamist kõigile alates tillukestest tartlastest ja hullumeelsetest tudengitest kuni lapsemeelsete täiskasvanute ja väärikas eas taaralinlasteni. Seitsme päeva jooksul raputab meeleolukas trall Emajõe äärse rahuliku linna talveunest üles ning pakub elamust kultuurisõpradele, spordiarmastajatele ja ka neile, kes soovivad enne pingelist eksamisessiooni ja suvepuhkuse algust heade sõprade seltsis meelt lahutada.

Tartu Kevadpäevad 2008 märksõnadeks on loovus ja fantaasia. See on kõige parem aeg oma uinunud lapsemeelsus üles äratada ning hallist argipäevast ebatavalisi ideid otsida. Veel võib selle kevade märksõnaks lugeda muusikat, mis saadab festivalilisi terve nädala jooksul. Lauluratas pannakse veerema 28. aprillil öölaulupeol, kus Eesti Vabariigi 90. sünnipäeva puhul kõlavad tuntud isamaalised lood. 29. aprillil jätkub muusikanädal Sadamateatris konkursiga Tudengilaul 2008.

30. aprillil Tartu Ülikooli botaanikaaias Võluaia heategevuskontserdil on võimalus kinkida killuke rõõmu mudilastele Tartu Käopesa väikelastekodust, imelisi helisid saab kuulda Tõnis Mägi, Margus Vaheri ja teiste tuntud ning toredate muusikute esituses. Enne kevade lõplikku võitu talve üle, ööl, mis teadupärast on nõidade, tarkade ja suure tulevärgi aeg, pakub Rapla noortekoor Mitte-Riinimanda Veljo Tormise muusikaga uutmoodi volbrielamuse. 1. mail täitub kogu Küüni tänav muusika ja teiste kaunite kunstidega. Lisaks pealtvaatamisele saab iga soovija kunsti- ja muusikatänaval kõike ka ise proovida ja käega katsuda.

Muusikalise nädala lõpetavad võimsalt kaks kontserti Vababaduse puiesteel 2. ja 3. mail. Kahel päeval saab kuulata rokk- ja folkmuusikat Eesti tipp-bändide esituses. Üles astuvad Ultima Thule, Groundhog Day, Evergreen86, Oort ja Svjata Vatra.

Loomulikult ei piirdu Tartu Kevadpäevade kava vaid muusikaga, ka vallatu ja sportliku programmi otsijad leiavad palju meelepärast. Suurepärane uudis kõikidele Bambuse fännidele on legendaarse isevalmistatud sõidukite võistluse tagasitulek kevadpäevade programmi. Lisaks bambusemasinatele tuleb kokku monteerida ka lennumasinad, millega Karsummil vallatuid õhulende sooritada ning oma loovusel saab lennata lasta veel kummipaadirallil, tudengilaadal, kostümeeritud teatejooksul ja ekstreemspordi ettearvamatul rajal. Suurematele spordisõpradele toimub kaks mõnusat üritust. Neist esimene on juba tuntud rannaaeroobika, kus proovitakse ära Afro Dance, Hip Hop, Latino ja NikeRocStarWorkout House.

Täiesti uus ja põnev ettevõtmine on öötants, mis toimub 1. mail Tartu Ülikooli spordihoone parklas. Otse tänavalt oodatakse kaasa tantsima kõiki huvilisi. Tantsustiilideks on Hip Hop, New Style ja Locking. Mõlemal üritusel juhendavad kohaletulijaid Eesti parimad treenerid.

Lisaks sisukale programmile ja vahvatele üritustele, mida kevadpäevad kõikidele tudengitele pakuvad, on festivalinädal eelkõige ka meeldivaks võimaluseks enne pingelist eksamimöllu ja sessiaega korraks aeg maha võtta, sõpradega toredalt aega veeta, oma loovusel ja loomingulisel vabalt tegutseda lasta ning mis kõige peamine – vaim korralikult välja puhata, et siis raskel õppimise ajal oleks piisavalt jõudu, tahtmist ja energiat kõik oma teadmised ja tarkused maksimaalselt tööle rakendada.

Festival Tartu Kevadpäevad on Tartu Tudengipäevade kultuuri- ja meelelahutusfestivali kevadine üritustenädal, mille eesmärk on olla tudengivaimu kandjaks ja pakkuda ka linnaelanikele võimalus tudengivaimsusest osa saada.

Festivali peakorraldaja on Ülikooli Kultuuriklubi. Tartu Kevadpäevade suured sõbrad on Tartu linn, Saku Õlletehas, Tele2 ja Postimees.

Tartu Tudengipäevade ametlik veebilehekülg on http://www.studentdays.ee