Tartu linn tunnustas TÜ üliõpilasesindust tiitliga „Aasta noorteühing“

10. detsembril toimunud Tartu noorsootöö valdkonna tunnustusüritusel pärjati tublimaid Tartu noori ja noorsootöötajaid. Aasta noorteühingu tiitli pälvis TÜ üliõpilasesindus kui noorteorganisatsioon, mis väljendab noorte seisukohti ja toetab noorte aktiivset osalemist kogukonna elus ning mille tegevus on mõjutanud silmapaistvalt positiivselt noorte elusid ja elu korraldust Tartu linnas. Eraldi tänukiri omistati TÜ üliõpilasele, üliõpilasesinduse ja senati liikmele Martin Noorkõivule.

„Oleme väga tänulikud kõigile noortele ja noortega töötajatele, kes on toonud Tartu ellu ja noorsootöösse uusi õhinapõhiseid ideid, häid koostööalgatusi, heategemist ja inspireerinud oma ettevõtlikkusega ka teisi. Hea võimalus parimaid tänada on meie traditsiooniline noorsootöö tunnustusüritus, mille seekord sidusime lõppeva pärandiaastaga,“ rääkis linnavalitsuse noorsooteenistuse juhataja Kristel Altosaar.

2013. aasta noorsootöö laureaadid:

Aasta noor: Mari Siilsalu - suure panuse eest turvalise koolikeskkonna loomisse ja kogemusnõustamise edendamisse Tartus.
Aasta noorsootööasutus: Tähe noorteklubi - Tartu noorsootöö teenuste arendamise ja noortesse ettevõtliku vaimu süstimise eest.
Aasta noorsootöötaja: Siiri Oras - hingega tehtud töö eest, noorte oskusliku motiveerimise ja juhendamise eest.
Aasta noorte omaalgatus: linnafestival UIT - Tartu linnaruumi uuel moel avastava ja eri kunstiliike ühendava kultuuripeo ellukutsumise eest.
Aasta noortesündmus: Annelinna koolide laulu- ja tantsupidu „Hea tuju pidu“, mis on aidanud laulu ja tantsuga luua sõbralikku ja inspireerivat koostegutsemist Annelinna koolide vahel.
Aasta noorteühing: Tartu ülikooli üliõpilasesindus, mis esindab väärikalt tudengeid ja julgustab neid osalema Tartu linna arengus.
Aasta laste- ja noortesõbralik tegu: heategevuslik projekt „JCI Jõulupuu“, mis aitab tuua jõulurõõmu igasse Tartu linna peresse.

Tänukirjad pälvisid:
Milvi Puis - 40 aasta jooksul mitme põlvkonna tõelisi käsitööoskusi hindavate ja valdavate noorte üleskasvatamise eest.
TÜ majandusteaduskonna üliõpilane, üliõpilasesinduse ja senati liige Martin Noorkõiv - ühiskonna valupunktidele innovatiivsete lahenduste loomise ja kaaslinlastele inspireerimise eest.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja