TARTU SÜGISPÄEVAD 2006 KUTSUVAD TUDENGIVAIMSUST NAUTIMA

Sügispäevade programmi kuulub üle 120 erineva ettevõtmise. Festivali projektijuhi Kunnar Karu sõnul leiab mitmekülgsest kavast igaüks endale meelepärase ürituse: "Osalejatele ja külastajatele on tagatud mitmed unustamatud elamused nii hommikusel kui ka pealelõunasel ajal, õhtu- ja öötundidest rääkimata. Sügispäevad pakuvad võimalust olla aktiivne ja entusiastlik ning teha pööraseid asju, mida igapäevase kooli- ja tööelu kõrvalt ehk ei jõua. Sügispäevad on see aeg, kui igaüks võiks teha oma argirutiini väikese pausi ning kogu hingest nooruslikkust ja tudengivaimsust nautida."

Festivalinädalale annab piduliku avalöögi kontsert TÜ peahoone aulas, kus esinevad Laura Põldvere, Lembit Saarsalu ja Olav Ehala. Tudengibänd, tudengifilm, kunstide öö, bambusralli, avatuut, bussiorienteerumine, etluskonkurss, töötoad, lõbus sügisaeroobika, tudengite seiklusrada ja heakorrapäev – see on vaid osaline ülevaade üritustest, mida tasub nautima tulla.

Traditsioonilised üritused on endiselt au sees. Kunstide öö programm on ka sel aastal kõike muud kui tavaline – iga tudeng ja linnaelanik saab teha mõnusa kultuurilise jalutuskäigu Vanemuise tänaval, kus muuseumid ja kultuuriasutused pakuvad õhtusel ajal eriprogrammi. Põnevad väljapanekud, esinejad, loengud, tarkuseterad ning eriline sügispäevade perfomance on vaid mõned märksõnad kunstide ööl toimuva kohta. Tudengipäevade juurde kuuluvad alati ka heategevusüritused, seekord jätkame kevadpäevadel alguse saanud koostööd Tartu kodutute loomade varjupaigaga. Heakorrapäeval on kõik linlased oodatud kaasa lööma varjupaigas toimuvatel talgutel, plaanis on renoveerida kuute ja korrastada ümbruskonda.
Muusika- ja filmihuvilisi rõõmustavad tudengibändi ja tudengifilmi konkursid, mis jätkavad kevadise tudengilaulu eeskuju ja saavad rahvusvahelised mõõtmed.

Üheks sügispäevade tõmbenumbriks tõotab kujuneda legendaarne isemeisterdatud sõidukite võistlus bambus. Bambus on pärast väikest vahepausi taas tudengipäevade kavas, et pakkuda pealtvaatajatele meeleolukat vaatemängu ning osalejatele võimalus oma insenerioskused proovile panna. Selle sügise uus tulija on tudengite seiklusrada – raekoja platsil on tudengitel võimalus proovile panna oma kiirus, osavus ja jõud, et takistusterohke seiklusrada võimalikult edukalt läbida. Festivalinädala kulminatsioon saabub pühapäeval tulemänguga Emajõel – see on romantiline lõpuüritus torupillimängu ja tuleshow’ga, meeleolu loob ansambel Zetod.

Tartu tudengipäevade korraldamise traditsioon on alguse saanud 1960. aastate esimesel poolel, kui sügiseti hakati korraldama üliõpilaspäevi. Festival Tartu sügispäevad on Tartu tudengipäevade kultuuri- ja meelelahutusfestivali sügisene üritustenädal, mille eesmärk on olla tudengivaimu kandjaks ja pakkuda ka linnaelanikele võimalus tudengivaimsusest osa saada.

Sügispäevade ametlik veebilehekülg.

Lisainfo: Kristel Seiler, Tartu sügispäevad 2006 meediatoimkonna juht, tel 526 6056

Liina Jürgen
TÜ avalikkussuhete peaspetsialist