Tartu tähetorn hakkab koolitama astronoomilise vaatluse juhendajaid

17. oktoobrini on avatud registreerumine Tartu tähetorni poolt korraldatavale astronoomilise vaatluse juhendajate koolitusele. Kursuse eesmärgiks on tutvustada koolilõpetajatele, amatöörastronoomidele ja huviringide juhtidele kaasaegseid harrastusastronoomia võimalusi.

„Kursus on üsna laiapõhjaline, kuna soovime osalejatele anda ülevaate nii teleskoobitehnikast kui ka kaasaegsest astronoomiast. Tutvustame erinevaid töövahendeid ja tähtsamaid infoallikaid. Lektoritena teevad kaasa oma ala tõelised professionaalid, mis teeb sellel kursusel osalemise kindlasti põnevaks ja väärtuslikuks kogemuseks,“ tutvustab Tartu tähetorni juhataja Viljar Valder.

Kursusele kandideerimiseks tuleb end registreerida ning esitada motivatsioonikiri teemal „Kuidas ma kasutan õpitud teadmisi ning oskusi astronoomia populariseerimiseks?“ Tartu ülikooli ajaloo muuseumi tähetorni juhatajale Viljar Valderile e-posti aadressil viljar.valder@ut.ee 17. oktoobriks 2013. Kursusele pääseb 20 osalejat. Valik tehakse motivatsioonikirja alusel ning täpsem info edastatakse registreerumisel.

Euroopa sotsiaalfondi toel toimuva kursuse vastutavaks õppejõuks on Jaak Jaaniste.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja