Tartu Ülikool alustab 2014/2015. õppeaastat

Esmaspäeval, 1. septembril kell 10 algab Tartu Ülikooli aulas uue akadeemilise õppeaasta avaaktus, kus traditsiooniliselt tervitavad tudengeid rektor professor Volli Kalm, haridus- ja teadusminister ning Tartu linnapea. Uuel õppeaastal alustab Tartu Ülikoolis kõikide õppeastmete peale kokku õpinguid üle 3300 uue tudengi.

„Mul on hea meel tervitada akadeemilise aasta alguse puhul meie ülikoolipere uusi liikmeid, kes on teinud otsuse haridustee jätkamiseks Tartu Ülikoolis,“ kõlab Tartu Ülikooli rektor professor Volli Kalmu tervitus esmakursuslastele. „Teie valik asuda kõigi võimalike ülikoolide seast õppima just Tartusse on meie jaoks tunnustus ning me lubame igapäevaselt pingutada, et teie õpinguaastad mööduksid inspireerivate õppejõudude juhendamisel ja parima taristuga õppekeskkonnas. Oleme õppimise- ja teadustöö toetamiseks avanud uusi maailmatasemel õppe- ja teadushooneid ning teeme tihedat koostööd rahvusvaheliste partneritega,” innustab rektor tudengeid kasutama moodsaid auditooriume, uusima tehnoloogiaga õppeklasse ning teaduslaboreid.

“Eesti vajab tänaseid esmakursuslasi tulevaste ettevõtjate, õpetajate, tippspetsialistide, teadlastena. Ülikooli ülesanne on aidata igaühel neist jõuda oma valitud alal edukalt kõrghariduseni,” rõhutab rektor ülikoolipere vastutust oma noorte kolleegide arengu toetamisel.

Rektor professor Volli Kalmu kõrval esinevad avaaktusel tervitusega haridus- ja teadusminister Jevgeni Ossinovski ning Tartu linnapea Urmas Klaas. Üliõpilaste nimel tervitab aktusel uusi tudengeid TÜ üliõpilaskonna esimees Martin Noorkõiv ning esmakursuslaste nimel psühholoogia eriala 1. aasta üliõpilane Karl Jõgi. Avaaktusel esineb Tartu Ülikooli kammerkoor dirigent Triin Kochi juhendamisel.

Ülikooli usu-, õigus-, arsti-, kehakultuuri-, majandus-, matemaatika-informaatika- ning sotsiaal- ja haridusteaduskonna avaaktused toimuvad samal päeval samuti ülikooli aulas. Loodus- ja tehnoloogiateaduskonna avaaktus toimub Vanemuise 46 ringauditooriumis ning filosoofiateaduskonna avaaktus Jakobi 2 sisehoovis.

Aktuste alguskellaaegadega ja kolledžite avaaktustega tutvu siin. Filosoofiateaduskonna instituutide infotundide kohta leiad teavet nende kodulehelt.

Tartu Ülikooli avaaktuse otseülekannet saad jälgida ka UTTV vahendusel siit.

Lisainfo: Kady Sõstar, TÜ avalike suhete spetsialist, tel: 737 5685, 511 9188, e-post: kady.sostar [ät] ut.ee.

Egle Merbach
TÜ avalike suhete peaspetsialist