Tartu Ülikool alustab koostööd India juhtiva meditsiinitehnoloogia ettevõttega

Tartu Ülikool ja India suurim meditsiinitehnoloogia ettevõte Trivitron Healthcare Pvt Ltd allkirjastasid ühiste kavatsuste leppe, mis on aluseks laiapõhjalise teaduskoostöö ning meditsiinihariduse edendamisel India ja Eesti vahel.

Koostööd alustatakse eeskätt valdkondades, mis on seotud massispektromeetria, mikrokiipide, sekveneerimise, molekulaardiagnostika ja biopangandusega. „Tartu Ülikool on tervishoiu ja meditsiini valdkonnas Eestis ning Läänemere regioonis juhtival positsioonil. Ülikooli kompetents ning võimalused innovatiivseks teadus- ja arenduskoostööks on põhjused, mis ajendasid India suurettevõtet Tartu Ülikooliga koostööd tegema,“ sõnas Tartu Ülikooli arendusprorektor Erik Puura.

Koostöötegevustega alustatakse pärast konkreetsete ühiste teemade leidmist, mis pakuvad huvi nii teadlastele kui omavad ka ärilist potentsiaali. „Meie eesmärk on luua sarnaste huvidega töötajate vahel kontakte, et vahetada uusimaid teadmisi ning töötada välja inimeste tervist edendavaid lahendusi,“ rääkis Tartu Ülikooli tehnoloogiasiirde juht Jane Luht, lisades, et  ühildumine on alanud juba nelja töögrupiga.

Lisaks teaduskoostööle tutvustatakse Tartu Ülikooli meditsiiniõppe võimalusi India ja Aasia tudengitele.

Tartu Ülikooli rektor professor Volli Kalm allkirjastas viis aastat kehtiva ühiste kavatsuste leppe Trivitron Healthcare Pvt Ltd ettevõtte ja grupi asutajaga Gomathy SK Velu’ga 14. augustil kell 12 Tartu Ülikooli Tallinna esinduses. Allkirjastamisel osales ka haridus- ja teadusminister Jevgeni Ossinovski ning India suursaadik Aladiyan Manickam, kelle erihuviks on tema ametiperioodil olnud just teaduskoostöö arendamine.

Trivitron on India juhtiv meditsiinitehnoloogia ettevõte, olles suurim in vitro diagnostika, pilditehnika, intensiivravi ja operatsioonisaali varustuse tootja ja turustaja ning silmaarstiteaduse, neeruasendus- ja intensiivravi arendamise eestvedaja. Ettevõte tegutseb globaalselt innovatsiooni ja koostöö nimel, et muuta tervishoid nii arenenud maadele kui arenguriikidele kättesaadavaks ja taskukohaseks. Kulutõhusatele meditsiinitehnoloogilistele lahendustele ja teenustele keskendunud ettevõte teeb aktiivset koostööd USA, India ja Euroopa teadus- ja arendusasutustega ning ekspordib kvaliteetset meditsiinivarustust 165 riiki, sh USA-sse, Euroopasse ja Jaapanisse. Trivitroni filiaalid asuvad Araabia Ühendemiraatides, Sri Lankal, Hiinas ja Soomes.

Vaata ka Reporteri uudist ja loe Postimehe lugu lepingu allkirjastamisest ja intervjuusid Kalmu, Ossinovski ja Veluga.

Kuula ka Kuku raadio intervjuud Jane Luhaga.

Lisainfo: Jane Luht, Tartu Ülikooli tehnoloogiasiirde juht, tel: 737 4804, 529 7956, e-post: jane.luht@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja