Tartu ülikool alustab uut õppeaastat

Esmaspäeval, 2. septembril kell 10 algab Tartu ülikooli aulas uue akadeemilise õppeaasta avaaktus, kus tervitavad tudengeid rektor professor Volli Kalm, haridus- ja teadusminister ning Tartu linnapea. Uuel õppeaastal alustab Tartu ülikooli päevases õppes kõikide õppeastmete peale kokku 3819 tudengit.

„Mul on hea meel alustada akadeemilist aastat koos uute kolleegidega, kes on Tartu ülikooli õppima asumiseks läbinud võrdsetele võimalustele rajanenud ning kõrgetasemeliseks osutunud konkursi,“ tervitab esmakursuslasi Tartu ülikooli rektor professor Volli Kalm. „Tartu ülikool pingutab parimal tasemel teadustöö ning inspireeriva, aga samas nõudliku õppetöö läbiviimise nimel. Vähem oluline ei ole ka akadeemilisele perele motiveerivate töö- ja õppetingimuste tagamine ning sujuv koostöö Eesti ja rahvusvaheliste partneritega,” innustab rektor kõiki ülikoolipere liikmeid pühendumisele ja avatud suhtumisele.

Rektor professor Volli Kalmu kõrval esinevad avaaktusel tervitusega haridus- ja teadusminister Jaak Aaviksoo ning Tartu linnapea Urmas Kruuse. Üliõpilaste nimel tervitab aktusel uusi tudengeid TÜ üliõpilaskonna esimees Kaspar Kruup ning esmakursuslaste nimel arstiteaduse eriala 1. aasta üliõpilane Lona-Liisa Sutt. Avaaktusel esineb Tartu ülikooli akadeemiline naiskoor.

Ülikooli usu-, õigus-, arsti-, kehakultuuri-, majandus-, matemaatika-informaatika- ning sotsiaalteaduskonna avaaktused toimuvad samal päeval samuti ülikooli aulas. Loodus- ja tehnoloogiateaduskonna avaaktus toimub Vanemuise 46 ringauditooriumis. Aktuste alguskellaaegadega ja kolledžite avaaktustega tutvu siin. Filosoofiateaduskonna instituutide infotundide kohta leiad teavet nende kodulehelt.

Lisainfo: Kady Sõstar, TÜ avalike suhete spetsialist, tel: 737 5685, 511 9188, e-post: kady.sostar@ut.ee.

Virge Tamme
Tartu Ülikooli pressiesindaja