Tartu Ülikool andis Novaatorile uue stardi

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"40270","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]Teadusuudiste portaal Novaator sai sellest nädalast endale uue kodu www.novaator.ee, kus on senisest laiem teemadering ning rohkem võimalusi põnevat maailma avastada. Huvilisteni tuuakse nüüd uudiseid nii loodus-, täppis- kui sotsiaalteaduste valdkondadest, nii Eestist kui välismaalt.

Avapäeval tutvustab Novaator.ee levinumaid müüte seagripi kohta, räägib, kuidas Eestis on levinud psühholoogiliste testide kasutamine, mis ei näita midagi testitava isikuomaduste kohta ja palju muud põnevat.

Novaatori peatoimetaja Villu Päärti sõnul on portaali eesmärgiks tutvustada lugejatele, kuidas maailm toimib. "Novaator on aktiivne uudisteportaal, millel on vaid see vahe, et me kirjutame teadusest ja tehnoloogiast, eesmärgiks tõestada, et see, mis teadusmaailmas toimub, on pööraselt põnev," rääkis Päärt, kes kutsub Novaatorit lugema kõiki, kel sooviks silmaringi laiendada.

"Novaator.ee on eeskätt mõeldud just neile inimestele, kellel pole vastavas valdkonnas spetsiaalset eriharidust, aga kes soovivad end mingi valdkonnaga kurssi viia või lihtsalt silmaringi laiendada," selgitas peatoimetaja.

Siiani osana Äripäeva veebikeskkonnas toiminud Novaator on nüüd oluliselt laiema teemaderingiga, kuhu on lisandunud näiteks ühiskonnateadused ning lood Tartu Ülikoolis tehtud ja tegemisel olevatest doktoritöödest. "Oma portaal annab rohkem võimalusi teemaderingi laiendada ja on interaktiivsem. Igaüks võib endale tellida uudiskirja, mis tuleb kahel korral nädalas e-mailile samuti on Novaatori lugejatel võimalik otse teadlastele küsimusi esitada jne," kirjeldas Villu Päärt Novaator.ee uue keskkonna võimalusi.

Teadus on pööraselt põnev! www.novaator.ee

Portaali uudiseid hakkavad igapäevaselt kajastama ka innovatsiooniaasta veeb www.in.ee, Eesti Päevaleht ja teised partnerid.

Kadri Kirst
avalike suhete peaspetsialist