Tartu Ülikool astub Eesti Linnade Liidu liikmeks

Eesti Linnade Liidu esimehe, Tartu linnapea Urmas Kruuse sõnul on ülikooli liikmelisus väga tervitatav. "Tartu Ülikool kui tunnustatud kõrgharidustempel on alati olnud omamoodi "linn linnas". Usume, et ülikoolil on linnade liidule väga palju pakkuda," räägib Kruuse.

Tartu Ülikooli peamine siht Eesti Linnade Liidu liikmena on rakendada uusimaid teadussaavutusi ja Eesti parimaid teadlasi omavalitsuste tugevdamisel. Rektor Alar Karise sõnul on väljakutseid palju: "Vaadates näiteks haldusreformi senist käiku või kasvavat tööpuudust – kindlasti saaks ülikooli sotsiaalteadlaste kaasabil leida olukorra leevendamiseks nutikaid lahendusi."

Eesti Linnade Liit on üleriigiline omavalitsusliit, mille liikmeteks on kõik 33 Eesti linna, lisaks 14 valda ja 1 alev, hõlmates kokku 70% Eesti elanikkonnast. Liidu eesmärk on esindada ja kaitsta liikmete huve nii riigisisesel kui ka maailma tasandil. Liidu tegevusvaldkond haarab kogu kohaliku omavalitsuse korraldust, alates eelarvetest ja lõpetades välissuhtlusega.

Lisainfo: Illari Lään, TÜ kommunikatsiooniosakonna juhataja, tel 7 375 681,
e-post: illari.laan@ut.ee