Tartu Ülikool avab Eesti ülikoolide moodsaima arvutiklassi

Reedel, 31. jaanuaril kell 15.00 avab Tartu Ülikooli rektor prof Jaak Aaviksoo matemaatika-informaatikateaduskonna uues õppehoones Eesti ülikoolide ühe moodsaima arvutiklassi. SUN tööjaamade kaasaegses arvutiklassis on 25 arvutit, uue arvutustehnika kogumaksumus on üle 1,3 miljoni krooni.

Lisaks tudengitele mõeldud klassi arvutitele on kolm uut tööjaama ka õppejõudude ja teadurite käsutuses.
Uue ja modernse arvutiklassi avamiseks andsid oma ühise panuse SUN Microsystems, kes kinkis 12 tööjaama oma akadeemilise initsiatiivi projekti raames, SUN Microsystems esindaja Eestis, Microlink Süsteemid, kes korraldas arvutite tolliformaalsused ja arvutite ülespaneku ning Eesti Infotehnoloogia Sihtasutus (EITSA), kes Tiigriülikooli projekti raames toetas koos Tartu Ülikooliga 16 tööjaama ostmist.

Tartu Ülikooli rektori kõrval osalevad SUN arvutiklassi avamisel ka EITSA juhatuse esimees Toomas Sõmera, EITSA juhatuse liige ja Tiigriülikooli programminõukogu esimees Indrek Reimand, Microlink Süsteemid juhatuse liige Karel Kannel jt.

Uus SUN arvutiklass asub Toomel paiknevas ülikooli matemaatika-informaatikateaduskonna uues õppehoones, aadressil Liivi 2.

Illari Lään
TÜ pressinõunik