Tartu Ülikool avas Eesti haridusmaastiku suurima videoportaali

[[{"type":"media","view_mode":"media_large","fid":"39609","attributes":{"alt":"","title":"","class":"media-image","typeof":"foaf:Image","wysiwyg":1}}]]15. juunil avati Tartu Ülikooli videoportaal UTTV, kuhu koondatakse vaatamiseks ülikooli videomaterjale alates 1988. aastast. Uus, tänapäevase ülesehitusega videoportaal hakkab kajastama Tartu Ülikooli õppe- ja teadustegevust ning pakkuma otseülekandeid ülikooli üritustest.

"Portaal teeb ülikooli videoarhiivi kõigile avalikuks ja videote täpsemad kirjeldused võimaldavad igaühel huvipakkuva materjali kergesti üles leida," ütles Tartu Ülikooli multimeedia talituse juhataja Ove Maidla. Salvestisi on võimalik andmebaasist otsida märksõnade, toimumise aja ja ürituse tüübi järgi. Lisaks näitab lehekülg infot eesseisvatest otseülekannetest.

Avamishetkel on portaalis võimalik vaadata umbes 1000 tunni jagu kirjeldatud videomaterjale, kuid kokku peaks veebi jõudma umbes 3000 tundi olemasolevat videopilti. "Kui arvestada kokku kõik vaatamised, on meie videoid seni vaadatud 25 aasta jagu," lisas Maidla. "Ja kogemus näitab, et huvi üha kasvab."

Tulevikus hakkab Tartu Ülikooli multimeedia talituse ja IT-osakonna arendatud portaal toimima ka fotopangana, mis seob omavahel ülikooli video- ja fotomaterjalid.

UTTV asub aadressil http://video.ut.ee

Juuli alguses kolib UTTV internetiaadressile www.uttv.ee/

Lisainfo:
Ove Maidla, Tartu Ülikooli multimeedia talituse juhataja, tel 737 5590, mob 510 0179 e-post ove.maidla@ut.ee

Mehis Tuisk
Tartu Ülikooli pressiesindaja